Vďaka príchodu 64-bitových čipov a nového Androidu 5.0 Lollipop, sú smartfóny teraz schopné podporovať oveľa väčšie kapacity zatiaľ najrýchlejšej pamäte, ktorá bola vyvinutá – RAM. V súčasnosti sú už 2 GB RAM pamäte takmer štandardom pre smartfóny strednej triedy, no niektorí výrobcovia chcú využiť plný potenciál najnovšej verzie Androidu a tiež aj 64-bitových procesorov. Toto neustále napredovanie technológií v mobilnej sfére vyústilo až do bodu, kedy sa stretávame s prvými smartfónmi s až 4 GB RAM pamäťou.

Ulefone P6+ môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Prvým dostupným smartfónom so 4 GB operačnou pamäťou je, ako iste viete, Asus Zenfone 2, no v dohľadnej dobe by sa k nemu mal pridať aj vlajkový model populárneho čínskeho výrobcu Xiaomi, Mi Note Pro. K týmto výrobcom by sa mal po novom pridať aj čínsky Ulefone, ktorý oficiálne ohlásil, že ich ďalšia generácia vlajkovej lodi sa bude tiež chváliť 4 GB RAM, aby čo najviac umocnil pocit z plynulého multitaskingu a výkonu v aplikáciách.

V súčasnosti ešte nie je známe, ktorý Ulefone smartfón príde s takto veľkou kapacitou operačnej pamäte, no kľudne by to mohol aj byť chystaný Ulefone Dare N1, o ktorom sme sa dozvedeli len nedávno. Ulefone teda na začiatok roka 2015 plánuje poriadne prekvapenie a my dúfame, že prekvapovať bude aj po celý zbytok roka.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú