Prešiel ledva mesiac od predstavenia bezrámikového Ulefone MIX a už tu máme jeho nástupcu. O vylepšení sa však nedá hovoriť.

O Ulefone MIX sme ti písali nedávno v tomto článku. Ponúkol veľký displej s malými rámikmi, 4 GB RAM či osemjadrový procesor. Druhá generácia priniesla viacero zmien, pričom najviac zaujme vynovený dizajn.

Nasleduje trend

Viditeľnou zmenou je hlavne nový dizajn, a to predovšetkým v náraste uhlopriečky z 5,5″ na 5,7″. HD+ rozlíšenie, bohužiaľ, ostalo zachované. Zmenil sa však pomer strán na aktuálne veľmi moderných 18:9, vďaka čomu sú výsledné rozmery menšie. Bočné hrany sa zaoblili, čím vznikol celkový pomer displeja k telu na úrovni 90,1 %.

Zadná strana taktiež prešla zmenami. Presunula sa sem čítačka odtlačkov prstov, nad ktorou sa pýši duálny fotoaparát. Ten ponúka rozlíšenie 13 a 5 MPx a je schopný softvérovo vytvárať bokeh pozadia. Predný selfie fotoaparát prichádza s rozlíšením 8 MPx.

Kúpiť Ulefone MIX 2 za 103 eur

Výkon je na dnešnú dobu sklamaním

Srdcom celého smartfónu je štvorjadrový MediaTek MT6737 doplnený o 2 GB pamäť RAM. Vnútorné úložisko dosahuje kapacitu 16 GB, ktorú však môžeš rozšíriť až do veľkosti 256 GB pomocou microSD kariet. Základné úlohy si však tento hardvér splní spoľahlivo, no hranie náročných hier bude menším problémom.

Batéria má kapacitu 3300 mAh, čo vzhľadom k hardvéru zaručí bezproblémovú výdrž na celý deň. Systémom je najnovší Android 7.0 Nougat. Ulefone MIX 2 si môžeš kúpiť v oficiálnom obchode Ulefone za 103 €. Dostupný je v čiernej a modrej farbe. Ku každej objednávke navyše získaš užitočné darčeky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom