Pokiaľ hľadáš odolný smartfón s čo najlepšou výbavou, neexistuje snáď lepšia možnosť než nazrieť do ponuky čínskych výrobcov. Narozdiel od niektorých známejších, čínski sa neboja okrem špičkovej odolnosti priniesť aj nadupaný hardvér či špeciálne funkcie. 

Skvelým príkladom je smartfón Ulefone Armor 2, ktorý sme ti predstavili už nejaký ten piatok dozadu. Ten sa chváli certifikáciou IP68, ktorá predstavuje úplnú prachotesnosť a odolnosť voči trvalému ponoreniu.

Množstvo nástrojov na jednom mieste

Okrem toho ale smartfón zaujme aj špeciálnou aplikáciou nástrojov, ktorá ti pomôže v mnohých prípadoch. Obsahuje celkovo až 13 nástrojov, a to zvukomer, kompas, svietidlo, vodováhu, vyrovnávač visiacich objektov (napríklad na stene), snímač srdcového tepu, merač výšky, lupu, alarm, krokomer, horizontálnu/vertikálnu kolmicu, uhlomer a tlakomer.

Tieto nástroje ti môžu pomôcť nielen pri každodennom živote, ale aj vo vonkajšom prostredí, keď sa napríklad stratíš na neznámom mieste. Poteší tiež meranie tepu srdca priložením prsta na fotoaparát.

Zaujať chce aj hardvérom

Odhliadnuc od týchto užitočných nástrojov, zaujímavo znie aj zvyšná výbava smartfónu. Medzi ňu patrí kompaktný 5-palcový FullHD displej, osemjadrový procesor MediaTek Helio P25 taktovaný na 2.6 GHz, masívna 6 GB RAMka, 64 GB interné úložisko či veľká 4700 mAh batéria s rýchlym nabíjaním pri výstupe 9V/2A.

Nenechaj si ujsť
Jeden z najlepšie vybavených odolných smartfónov majú Číňania. Ponúka až 6 GB RAM, veľkú batériu a zaujímavú cenu
ulefone armor 2

zdroj fotografie: Screenshot / Ulefone / YouTube

Kúpiť Ulefone Armor za 205 €

Fotenie obstaráva 16 MPx hlavný fotoaparát, 13 MPx predný selfie fotoaparát a nechýba ani plná LTE podpora a NFC technológia. Na okrajoch smartfónu nájdeš až šesť fyzických tlačidiel pre ešte pohodlnejšie ovládanie. Obrnený Ulefone Armor 2 je dostupný v eshope GearBest za perfektných 205 €, no znížená cena potrvá do 4. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom