banner-galaxy-a3-a5Pred niekoľkými dňami sme boli svedkami výstavy spotrebnej elektroniky CES 2017, kde mnohí výrobcovia ukázali svoju najnovšiu techniku a medzi nimi nechýbala ani spoločnosť Razer. Tá na výstave predviedla svoje špičkové notebooky s tromi 4K obrazovkami. Nanešťastie niekto ukradol dva kusy priamo z výstaviska a teraz sa ich pokúša predať na internete. 

CEO Razeru, Min-Liang Tan, chce prototypy späť a za informácie, ktoré pomôžu k dolapeniu zlodejov, ponúka peknú odmenu vo výške viac ako 23 000 €! Zatiaľ však nikto nevie, kde mohli oba prototypy skončiť, no v tomto zvláštnom prípade sa objavili ďalšie informácie. Nech ich ukradol ktokoľvek, zrejme nejde o profesionálneho zlodeja, ktorý by prototypy predal v temnej uličke niekde v Pekingu. Notebooky sa totiž ocitli v ponuke inzertného portálu Taobao.

razer-stolen-laptop-625x352zdroj fotografie: Geek

Inzerent si za tento unikátny prototyp pýta približne 20 000 €. Tých, ktorí by sa rozhodli ukradnutú novinku kúpiť, musíme sklamať, pretože v prípade, ak by sa niekto k notebooku s tromi 4K displejmi dostal, bude automaticky považovaný za kriminálnika a môže dokonca skončiť za mrežami alebo prinajlepšom bude veľmi dlhú dobu vykonávať verejnoprospešné práce. Od tohto ponúkaného kúsku si tak treba držať poriadny odstup!

razer-project-valeriezdroj fotografie: Razer

TIP: CES 2017: Prototyp herného notebooku Razer ponúka tri monitory v prípade, že sa ti už jeden máli

Oveľa múdrejším rozhodnutím je počkať si, kým výrobca oficiálne uvedie notebook na trh a za podstatne nižšiu cenu. Nie je však jasné, ako sa mohol tento prototyp ocitnúť v ponuke na verejnej stránke, no tam vonku sa nájde veľa technických fanatikov, ktorí by boli schopní zaplatiť za jedinečný kúsok nemalé peniaze. Od zlodeja je prinajmenšom trúfalé, že ukradnutý notebook ponúka verejne. Veríme, že sa celý prípad čoskoro vyšetrí a ten, ktorý je zodpovedný za túto krádež, dostane príslušný trest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP