banner-mi-notebook-air-12Tohtoročný veľtrh elektroniky CES je v plnom prúde. Okrem nových technológií, smartfónov alebo elektromobilov sa veľká pozornosť, samozrejme, dostáva aj notebookom. 

Po vzore takých spoločností, ako LG, Dell a Acer predstavil na CES 2017 prototyp svojho notebooku aj známy výrobca Razer s projektom, ktorý nazýva „Project Valerie“. Pod záhadným názvom sa skrýva herný notebook, no nie len taký hocijaký. „Project Valerie“ vyzerá podobne ako minuloročný model Razer Blade Pro, no predstavuje nezvyčajné riešenie zobrazovania, keď prichádza hneď s tromi samostatnými obrazovkami, ktoré sa do seba zasúvajú.

razer-project-valeriezdroj fotografie: Razer

V uponáhľanej dobe, kde dôležitú úlohu zohráva úspora času a na to nadväzuje multitasking, by mohlo byť viacero obrazoviek jedným z možných riešení. Mnoho používateľov vidí riešenie v externom pripojení ďalšej obrazovky. Nový projekt Razeru však neprináša jednu, ale rovno dve obrazovky naviac, samozrejme, bez použitia káblov. Ďalšie dve obrazovky si vyžiadali svoju daň. Ako to už býva, oproti predchodcovi notebook zhrubol o približne 1,5 cm a na váhe pribral takmer 2 kg, čo činí výslednú hrúbku 3,8 cm a váhu takmer 5,5 kg.
b01b720acaddc773389b3fca43d61309-projvalerie-gallery-1500x1000_4zdroj fotografie: Razer

Z bližších špecifikácií toho skutočne nevieme veľa. Keďže ide o prototyp, prezentovaná bola predovšetkým nezvyčajná koncepcia dizajnu. Notebook je primárne určený pre zanietených „gamerov“, takže možno predpokladať použitie grafickej karty nVidia GeForce GTX 1080. Súčasťou by mala byť aj rovnaká klávesnica ako v prípade notebooku Blade Pro. Veľkou neznámou zostáva výdrž batérie, keďže tri obrazovky budú potrebovať na svoj chod enormné množstvo energie.

project-valerie-3
 zdroj fotografie: TheVerge
Je nutné podotknúť, že Razer nie je so svojou ideou notebooku s viacerými obrazovkami prvý. S podobným nápadom prišla aj spoločnosť Slidenjoy, ktorá ponúka kompaktnejšie rozmery, lákavejšiu cenu a už čoskoro by mala začas s dodávkami. Aj z tohto dôvodu je preto otázne, či dokáže na agresívnom technologickom trhu „Project Valerie“ preraziť. Zatiaľ nie je jasné, či sa tento iniciatívny projekt dostane aj do sériovej výroby, preto sa neodvážime odhadnúť konečnú cenu, ktorá však určite nebude nastavená pre príležitostných hráčov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP