O tom, že výrez v displeji je jedným z najkontroverznejších prvkov v dnešných smartfónov už ani nemusíme diskutovať. Výrobcovia nám prinášajú jeho rôzne dizajny, ale to, čo by mohol predstaviť Asus prekonáva snáď všetkých. Nanešťastie v negatívnom smere.

Portál Slashleaks, ktorý je známy zverejňovaním prototypov smartfónov ešte pred ich predstavením, teraz publikoval obrázky údajného modelu Asus ZenFone 6. Na jednej z fotografií pritom je zariadenie zobrazené s výrezom v displeji, ktorý môže mnohým spôsobiť nevoľnosť. Výrez je totiž umiestnený na hornej strane vo veľmi krkolomnej polohe.

Nachádza sa medzi stredom a okrajom horného rámika, v polohe, ktorá nedáva veľmi zmysel. V súčasnosti totiž výrobcovia väčšinou umiestňujú výrez do stredu, čo sa zdá z dizajnového hľadiska ako najestetickejšie riešenie. Prípadnou alternatívou, ktorú sme videli na niekoľkých patentoch, by mohlo byť ešte umiestnene do rohu horného rámika. Asus ale z nejakého dôvodu zrejme testuje úplne iné umiestnenie.

Snáď to pravda nebude

Na druhej strane treba povedať, že ide len o nepotvrdený únik zariadenia a treba prípadný dizajn brať s rezervou. Na trh sa totiž vôbec nemusí dostať a navyše, medzi zverejneným fotografiami má predná strana údajného Asus ZenFone 6 viacero podôb. Je teda možné, že Asus len skúša viaceré možnosti. Únik ďalej napríklad odhaľuje, že na zadnej strane smartfónu by sme mohli nájsť 3 fotoaparáty.

Zobrazený výrez na ZenFone 6 sa tvarom nepodobá na ten, ktorý preferuje Apple vo svojich iPhonoch, ale skôr nadväzuje na odkaz modelu Essential Phone. V súčasnosti vidíme, že niektorí výrobcovia sa výrezom oblúkom vyhýbajú. Samsung si chce vo svojich smartfónoch vystačiť úplne bez neho a napríklad Xiaomi či Vivo prvok šikovne obišli prostredníctvom výsuvnej konštrukcie. Práve tá by mohla zaznamenať v budúcom roku väčší prienik do smartfónov. Uvidíme teda, čoho sa nakoniec dočkáme, a to nielen v prípade Asus ZenFone 6.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú