Hráči po celom svete sú zaskočení agresívnou marketingovou kampaňou spoločnosti Ubisoft. Ako totiž na sociálnej sieti X (predtým Twitter) upozornil spoluzakladateľ XboxSquadFr, počas hrania hry Assassin’s Creed Odyssey mu na celú obrazovku vyskočilo informatívne okno o „Black Friday“. Na tému upozornil portál GameRant.

Agresívna reklama

Presnejšie sa redaktorovi počas hrania zobrazila reklamná kampaň „Black Friday“, v ktorej Ubisoft informuje o 20 % zľave na Assassin’s Creed Mirage. Hoci samotné zábery boli zverejnené pôvodne na subreddite r/XboxOne, zdá sa, že autor je používateľom Xbox Series X. Iný používateľ ale na Reddite tiež uviedol, že s rovnakou reklamou sa pri hraní Assassin’s Creed Odyssey stretol aj na konzole PS5.

Uvedené viedlo k búrlivým diskusiám o tom, či je vhodné počas hier zobrazovať takéto agresívne reklamy. Všetko tiež nasvedčuje tomu, že reklama v hre potrvá až do 29. novembra, kedy pre Ubisoft končí Black Friday.

Ubisoft sa bráni

Ubisoft sa ostrej kritike hráčov celého sveta bráni. Podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti ide o „technickú chybu“. Podľa oficiálneho vyhlásenia je reklama zobrazovaná v hre Assassin’s Creed Odyssey výsledkom technickej chyby, ktorú Ubisoft začal riešiť okamžite, ako sa o nej dozvedel, píše portál TheVerge.

ScreenShot/Reddit

Hoci spočiatku nebolo jasné, prečo hra zrazu začala zobrazovať vyskakovacie reklamy na Black Friday, Ubisoft tvrdí, že sa snažil umiestniť túto reklamu do hlavného menu iných hier Assassin’s Creed. „Technická chyba“ však spôsobila, že propagácia sa namiesto hlavného menu zobrazuje priamo v hre, kedy používateľ chce otvoriť mapu. Ubisoft naopak tvrdí, že tento problém odstránil a reklama by sa viac nemala zobrazovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP