V uplynulých dňoch zatriasli seriálovým svetom informácie o zverejnení dátumu vydania roky očakávanej stretávky Priateľov v prostredí HBO Max. Prakticky okamžite po tom sa na špeciálnu epizódu strhla vlna kritiky, o téme informuje Daily Mail.

Ako uvádza zdroj, filmári novej epizódy Priateľov sú kritizovaní za absenciu rasovej diverzifikácie medzi hosťami. Hanobenie ešte nevydaného titulu sa šíri na sociálnych sieťach, kde fanúšikovia ostro útočia na filmárov.

Ako vieme, stretávka pozostáva z nezostrihaných a neskriptovaných rozhovorov pôvodnej šestice hercov – Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisy Kudrow, Matta LeBlanca, Matthewa Perryho a Davida Schwimmera.

Ich spomienkové výstupy budú podľa portálu Vanity Fair obohatené o interakciu s hosťami, ako David Beckham, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Thomas Lennon, Christina Pickles, Justin Bieber, Lady Gaga, Reese Witherspoon či Malala Yousafzai.

Na čom si filmy a seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Práve posledná zo spomínaných je predmetom kritiky, keďže ide o jedinú členku ansámblu národnostnej menšiny. Yousafzai je pakistanská aktivistka bojujúca za ženské vzdelanie. Fanúšikovia ale vyčítajú, že medzi hosťami na pľaci nie je žiadny zástanca černošskej rasy.

HBO, respektíve tvorcovia stretávky, sa zatiaľ k ostrým útokom, často vyzdvihujúcim otázku „ubehlo 17 rokov a stále ste si neurobili čiernych priateľov“ oficiálne nevyjadrili. Pravdou ale je, že filmový priemysel a celkovo mentalita vo svete sa za posledné dekády riadne zmenila.

Nepamätáme si totiž, aby počas priemerovania seriálu s poslednou klapkou v roku 2004 rezonovali v mediálnom svete podobné útoky. Na druhej strane, členovia kreatívneho tímu boli s podobnými otázkami atakovaní v minulosti už niekoľkokrát.

Napríklad minulý rok na otázku, či by Priatelia boli rovnakí teraz ako na prelome tisícročia, sa herečka stvárňujúca Phoebe, Lisa Kudrow, vyjadrila: „Rozhodne by nebol celý herecký ansámbl biely.“

Schwimmer, navždy zapamätaný ako Ross, sa na margo viac diverzifikovanej prerábky vtedy vyjadril: „Možno by mali existovať aj Priatelia s kompletne černošským alebo ázijským osadenstvom. Roky som si bol vedomý absentujúcej diverzity na pľaci a bojoval som za to, aby Ross chodil s ženou inej ako bielej farby pleti.“

Určite si pamätáš, že v jednej z posledných sérií Ross nakoniec randil niekoľko epizód s černoškou, doktorkou Charlie Wheeler stvárnenou Aishou Tyler.

TMDB

Stretávka Priateľov vychádza na HBO Max už 27. marca, no zároveň si uvedomujeme, akú váhu môžu mať takéto obvinenia zo strany fanúšikov. Veríme ale, že HBO už stopercentne dokončenú snímku nestiahne na poslednú chvíľu, aby vyhovelo kritike fanúšikom. Tento akt by im aj tak v konečnom dôsledku ešte viac uškodil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom