Aktuálne prebieha odhaľovanie nového Call of Duty s podtitulom Black Ops 6, pričom len včera vyšiel prvý hraný trailer. The Verge informuje, že Activision má aj ďalší dôvod na radosť po tom, ako po dvoch rokoch vyhralo súd s vydavateľom cheatov pre multiplayerové hry EngineOwning.

Konkrétne vysúdili takmer 14 a pol milióna dolárov a súd zároveň nariadil, aby EngineOwning odovzdalo svoje stránky, prestalo s vytváraním a predajom cheatovacích programov a vyplatilo právnikov Activisionu. Aj napriek súdnemu príkazu však stránka dodnes funguje, no predaj nelegálnych programov pre Call of Duty: Modern Warfare 3 a niektoré iné tituly je na nej zastavený.

FonTech

V minulosti už Activision od ľudí z tejto firmy dostal tri milióny dolárov na mimosúdnych vyrovnaniach, no vyzerá to, že biznis s cheatmi je tak ziskový, že sa im v tom oplatí pokračovať. Firma EngineOwning sa pýši tým, že vytvára software, ktorý obchádza tradičné anti-cheaterské funkcie ako VAC, Ricochet, či DICE Anti Cheat a ponúka hráčom rôzne neférové výhody vrátane Aimbota, či ukazovania protivníkov cez steny a na minimape.

 

Za používanie cheatovacieho softwaru pre rôzne multiplayerové hry si účtuje poplatok vo forme predplatného a podporujú napríklad niektoré časti Call of Duty a Battlefieldu, či Counter-Strike 2. Pri každej hre majú uvedené aj „marketingové“ slogany, ako napríklad „náš nový cheat ti pomôže v každej situácii“, pričom vždy uvádzajú aj varovanie, že pri neuváženom podvádzaní môžeš dostať ban.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú