Spoločnosť Satro pripravila od marca 2020 pre svojich zákazníkov niektoré programové zmeny v ponuke služby SATROdigital. Pribudnú nielen nové kanály, ale aj HD verzie tých existujúcich, avšak zmeny sa týkajú aj cien niektorých programových balíčkov. Operátor o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Cena programového balíčka MINI sa nemení, ostáva vo výške 4,90 € mesačne, avšak do balíčka pribudla stanica Trojka a onedlho pribudne avizovaná športová stanica z portfólia RTVS. Čo sa balíčkov MINI SK a MINI CZ týka, ich cena sa upravuje na 2,50 €, respektíve 1,50 € mesačne. Do MINI SK pribudla detská televízna stanica Jojko a do MINI CZ hudobná stanica Šlágr.

Balíček KLASIK bude odteraz stáť 7,50 € mesačne, pričom doň spoločnosť zaradila aj stanice Joj Cinema HD, Discovery HD, NG HD, Viasat Nature HD, Discovery DTX, Travel Channel HD, Eurosport 2 HD, Arena Sport 1 HD a Kino Barrandov HD. Zmena cien sa dotkla ešte programových balíčkov GLOBAL a MAGYAR, ktoré ťa odteraz vyjdú na 1,90 € mesačne. Ceny ostatných balíčkov ostávajú nezmenené.

Zobraziť celú galériu (2)
Public Domain Pictures

Do programového balíčka NÁUKA pribudli nové stanice DocuBox a Travel XP HD, a z balíčka KLASIK sem bola presunutá aj stanica Animal Planet HD, ktorú naopak vymenila stanica Discovery DTX. Do balíčka HOBBY pribudli dve nové stanice Fine Living Network HD a Food Network HD, a stanica Auto Motor a Sport bola presunutá do balíčka ŠPORT.

Ten okrem toho získal aj stanice Arena Sport 2, Nova Sport 2 HD a úplne novú Fast&Fun Box, pričom stanice Eurosport 2 a Arena Sport 1 boli presunuté do balíčka KLASIK. Programový balíček HUDBA odteraz dostáva stanice Classica a Óčko Expres, avšak SATRO ukončilo spoluprácu so stanicami Mezzo a Slušnej Kanál.

Prečítaj si aj
Kto ponúka na Slovensku najlepšiu internetovú televíziu? Výsledok prekvapí

Zmenu cien odôvodňuje marketingový manažér spoločnosti Marek Michalík vyššími nákladmi na nákup kanálov od vysielateľov, a prítomnosť nových poplatkov za niektoré stanice. „V neposlednom rade sme v prípade programového balíčka MINI nútení reagovať na mieru inflácie po viac ako troch rokoch, a ceny balíčkov KLASIK, MAGYAR a GLOBAL upravujeme po deviatich rokoch. Aj napriek týmto skutočnostiam sa stále snažíme cenové úpravy minimalizovať.“, uviedol Michalík.

SATRO tiež odporúča svojim zákazníkom, aby si znovu naladili svoje HD digitálne prijímače alebo televízory s CAM modulmi, a v prípade potreby tiež vymenili svoje SD prijímače za nové HD prijímače, resp. CAM moduly, aby si mohli spomínané programové zmeny naozaj naplno vychutnať.

Zmeny v cenách niektorých programových balíčkov:
MINI SK 2,50 € (stará cena 2 €)
MINI CZ 1,50 € (stará cena 1 €)
KLASIK 7,50 € (stará cena 7 €)
GLOBAL 1,90 € (stará cena 1,60 €)
MAGYAR 1,90 € (stará cena 1,60 €)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom