banner-oneplus-3
Ak sme v niektorom z našich minulých článkov uviedli, že niektorý z dodnes predstavených smartfónov prekypuje výkonom, tak sa vám úprimne ospravedlňujeme, pretože sme sa pekelne mýlili. Žiadne súčasné zariadenie totižto nesiaha ani len po členky pripravovanému smartfónu menej známej fínskej spoločnosti, Turing Robotic Industries. Prvopočin tohto nováčika na poli mobilných technológií má priniesť výkon, o akom by sa nám ešte včera ani len nesnívalo.

Začnime teda pekne poporiadku. Zobrazovacia jednotka tohto zariadenia má dosahovať uhlopriečku 5,8″, na ktorej sa rozprestrie 2K rozlíšenie. Pod týmto displejom sa má skrývať nie jeden, ale hneď dva doposiaľ nepredstavené čipsety Snapdragon 830. Oficiálne predstavenie tohto procesora sa očakáva na prvý štvrťrok 2017. Podľa doterajších informácií má ponúknuť až 8 Kryo jadier vyrobených 10 nm FinFET technológiou. Jednoduchou matematikou tak zistíme, že Turning Phone Cadenza ponúkne neuveriteľných 16 extrémne výkonných a zároveň úsporných jadier skrývajúcich sa v jeho útrobách. Tejto nekompromisnej dvojici má dopomáhať 12 GB operačná pamäť RAM zložená z dvoch 6 GB LPDDR4X pamäťových čipov. Vzhľadom k tomu, že Snapdragon 830 má prísť s podporou najviac 8 GB RAM pamäte, je dvojica týchto procesorov pre využitie tejto ohromnej RAM-ky skutočne potrebná. Interné úložisko bude taktiež zdvojené, pričom dvojica 256 GB modulov zabezpečí dohromady ohromnú pamäť 512 GB. Ak by sa však niekomu stále málilo, Cedenza má ďalej obsahovať aj dva microSD sloty, ktoré dokážu dokopy rovnako poňať 512 GB.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Turing-phone-cadenza-2

Podľa informácií má smartfón prísť s duálnou selfie kamerou, ktorá ponúkne 20 MPx rozlíšenie. Na strane zadnej si svoje miesto nájde, a teraz si držte klobúk, 60 MPx iMAX 6K Quad zadná kamera s trojitým objektívom / T1.2. Turning Phone Cadenza má tiež zvládať 4 NanoSIM karty s podporou 4G a VoLTE. Batéria by taktiež nemala ponúknuť priestor na nejaké to sklamanie. Šťava tomuto smartfónu rozhodne chýbať nebude, o čo sa postará 2400 mAh grafénová superkapacitná batéria spolu s 1600 mAh lítium-iónovou batériou a vodíkovými palivovými článkami. Po stránke softvéru príde Cadenza s predinštalovaným systémom Swordish OS, ktorý si berie základy z rovnako fínskeho Sailfish OS. Nadupané súčiastky smartfónu budú navyše obalené v ľahkom hliníkovom tele. Budeme si však musieť zopár mesiacov počkať, kým zistíme, čo sa z tohto všetkého nakoniec splní a čo nie.

Čo myslíte, môžu sa tieto vysnené špecifikácie stať skutočnosťou?

TIP: Snapdragon 830 vyrobený 10 nm procesom príde budúci rok

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom