Pandémie koronavírus má vplyv na množstvo oblastí. Určite by si však nečakal, že sa dotkne aj trhového podielu operačných systémov. Faktom však je, že podiel Windows 7 v marci rástol, a to aj napriek tomu, že jeho podpora skončila ešte v januári. Práve tento rast môže mať na svedomí koronavírus, ktorý v domácnostiach „uväznil“ milióny ľudí.

Vo februári mal podľa štatistík podiel zo všetkých počítačov pristupujúcich na internet 25,22 %, pričom v marci to bolo až 26,23 %. Podiel Windows 10 sa nezmenil takmer vôbec. Vo februári mal čísla na úrovni 57,37 % a v marci 57,34 %. Očakáva sa, že tento nárast môže byť spôsobený súčasnou situáciou epidémie nového koronavírusu, informuje ComputerWorld.

Množstvo ľudí sa totiž snaží izolovať doma, čím sa z ich domácností stáva aj dočasné pracovisko. Verzia operačného systému Windows 7 bola dlhé obdobie najpoužívanejšia. Verzie 8 a 8.1 v obľube príliš neboli a na prelome rokov 2018 a 2019 predbehol Windows 7 súčasný operačný systém Windows 10, ktorý bol vydaný ešte v lete 2015.

Zobraziť celú galériu (0)
Microsoft (Úprava redakcie)

„Desiatka“ však taktiež nepatrí medzi obľúbené operačné systémy a spoločnosť Microsoft o tom veľmi dobre vie. Zo strany používateľov si totiž vypočula už množstvo sťažností, ktoré sa týkajú predovšetkým spoľahlivosti systému a množstvu chýb, ktoré spôsobujú problémy nielen počítačom, ale aj samotným ľuďom. Problémom sú aj časté aktualizácie, ktoré používateľ často nemá pod svojou kontrolou.

Spoločnosť Microsoft sa aj napriek všetkému snaží, aby čo najviac ľudí začalo používať Windows 10. S príchodom nových verzií, respektíve aktualizácií spoločnosť sľubuje novinky, ktoré by mali problémy vyriešiť, no akosi sa im to zatiaľ nedarí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom