Najväčší herný fenomén súčasnosti – ambiciózne sci-fi Star Citizen, sa hráčom pripomína v ďalšej nadupanej ukážke. Tentoraz sa tvorcovia zamerali na príbehovú kampaň Squadron 42, ktorá na nových záberoch vyráža dych nielen detailnosťou, ale tiež svojím obsadením.

Squadron 42 bol oznámený ešte v roku 2012 ako príbehová zložka megalomanského crowdfundingového projektu Star Citizen. Kampaň mala byť pôvodne vydaná ešte v roku 2016, až teraz však vývojári z Cloud Imperium Games potvrdili jej dokončenie. Radosť je však predčasná – dátum vydania je totiž naďalej v nedohľadne.

S radosťou oznamujeme, že Squadron 42 je teraz obsahovo kompletný. Posúvame sa do fázy vylaďovania a plne sa sústredíme na optimalizáciu a doladenie všetkých aspektov herného zážitku, aby sme priniesli bezprecedentné filmové dobrodružstvo,“ uviedli vývojári. Pri tejto príležitosti sa s hráčmi podelili aj o pôsobivé 26-minútové video z hry.

Nové zábery sľubujú vesmírne dobrodružstvo, aké tu ešte nebolo. Squadron 42 bude obsahovať megalomanské bitky vesmírnych, ovládanie korábov, prestrelky aj stealth akciu. Okrem bohatých herných možností chce hra zaujať aj fotorealistickou grafikou a tiež poriadnym zástupom známych hereckých hviezd.

V príbehovej kampani hráči uvidia hviezdy ako Gillian Anderson, Gary Oldman, Mark Hamill, , Mark Strong, Henry Cavill č, Liam Cunningham, Andy Serkis či Ben Mendelsohn.

Dátum stále v nedohľadne

Aj napriek mimoriadne pôsobivému videu tvorcovia stále nezverejnili ani len orientačný dátum, kedy by sme si Squadron 42 mohli zahrať. Štúdio hovorí, že akonáhle bude daný konkrétny termín, hráči sa to dozvedia.

Faktom je, že Star Citizen je najdrahším a najambicióznejším herným projektom súčasnosti. Vývoj hry už zhltol najmenej 615 miliónov dolárov, aj to iba z vyzbieraných prostriedkov od hráčov. Skutočné náklady hry sú tak ešte o desiatky miliónov vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP