Výskumná spoločnosť v Európe zostavila zoznam značiek, ktoré vyžadovali najmenej záručných opráv svojich smartfónov. Ukazuje sa, že Apple a Huawei sú na vrchole tohto rebríčka. O téme píše PhoneArena.

Spoločnosť Harris Interactive sledovala 130 050 záručných udalostí veľkého európskeho reťazca Darty a zostavila zoznam (str. 32) značiek, ktoré vyžadovali najmenej záručných opráv pod krídlami dvojročnej záruky v EÚ. Ukázalo sa, že smartfóny Huawei, Honor (dcérska spoločnosť Huawei) a Apple patria medzi najtvrdšie, keďže majú najnižšiu mieru zlyhania počas spomínaných 2 rokov v záruke, píše PhoneArena.

Nie je prekvapivé, že Apple robí kvalitné smartfóny, ktoré vyžadujú najmenej záručných opráv vzhľadom na ich cenu. Spoločnosti Huawei a Honor na tomto zozname sú však celkom prekvapením.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Štúdia obsahuje aj ďalšie zaujímavé čísla, ako napríklad to, že priemerné trvanie vlastníctva smartfónu sa momentálne pohybuje na úrovni 3 rokov. To ukazuje skutočnosť, že smartfóny teraz zvládnu viac a vydržia dlhšie a trvá viac než sa priemerný zákazník rozhodne aktualizovať  na novšie zariadenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP