Len nedávno sme ti priniesli výsledky každoročnej správy nemeckých staníc technickej kontroly TÜV, ktorá vyhodnocuje spoľahlivosť automobilov na na základe získaných dát z tisícok rôznych modelov od rôznych výrobcov. Britská poisťovňa Warranty Direct teraz zverejnila rebríček automobiliek zoradených podľa toho, ako poruchové sú ich pohonné jednotky.

Prvé miesto prekvapilo

Spoločnosť Warranty Direct, ktorá sa zaoberá poskytovaním poistenia automobilov, zostavila veľký rebríček poruchovosti motorov jednotlivých automobiliek. Poisťovňa pracovala s dátami z preplácaných opráv a nemusí tak zahŕňať úplne všetky automobilky. Do úvahy tiež brala čisto iba mechanické poruchy týkajúce sa jednotlivých častí pohonnej jednotky.

Rebríček teda neukazuje celkovú poruchovosť automobilov značky ale iba ich motorov, čím eliminuje vysoké hodnoty u niektorých výrobcov spôsobené prevažne problémami s elektronikou či menej závažnými poruchami vozidla. Zahrnuté sú len tie „dôležitejšie“ problémy spojené priamo s motorom automobilu.

Možno aj preto obsadil prvé miesto prekvapujúco francúzsky Renault s indexom poruchovosti len 10,26 %, ktorý sa bežne v takýchto rebríčkoch na popredných priečkach neumiestňuje.

Druhé a tretie miesto si uchmatli americké automobilky Chrysler a Chevrolet a prvú päticu uzatvára luxusnejší Aston Martin a kórejský SSangYong s indexom poruchovosti 11,76 %.

Azda najväčším prekvapením je však umiestnenie nemeckých automobiliek, ktorých pohonné jednotky bývajú často najviac vyzdvihované, keďže najlepšie miesto z nich obsadil Mercedes-Benz na 15. priečke. Volkswagen, BMW aj Audi sa potom nachádzajú až na spodku rebríčka, pričom poisťovňa u Audi evidovala index poruchovosti dokonca vyšší než 30 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP