Tento rok nám dizajnéri ukázali produkty, ktorých dizajn je často ako vystrihnutý z budúcnosti, no tieto spomedzi všetkých jednoznačne vyniknú.

Dizajnová stránka bola vždy jednou z najpodstatnejších častí nových zariadení, ktorú dizajnéri v roku 2017 doviedli takmer k absolútnej dokonalosti. Výber tých najkrajších kúskov mala aj tento rok na starosť Asociácia priemyselných dizajnérov v USA. Do finále sa dostalo 77 produktov, ktorých dizajn skutočne ohromí, no medzi tie najlepšie, ocenené zlatom, sa dostalo len 25 z nich. Všetky nominované zariadenia sa však vryjú do histórie tohto roka ako najkrajšie produkty, ktoré sme za posledných 12 mesiacov videli.

Vybrané produkty ocenené zlatom

VECTRA WB360 3D

VECTRA WB360 3D je unikátnym zariadením, ktoré ako prvé na svete dokáže vytvoriť 3D obraz tela človeka. Pokožka a každá krivka tela je snímaná pomocou 92 špeciálnych kamier, ktoré človeka snímajú z 360°. Svoje využitie táto novinka nájde najmä medzi dermatológmi či chirurgmi, no svojim nádherným dizajnom očarí skutočne každého.

Q-Collar

Q-Collar pomáha športovcom chrániť sa pred poranením mozgu. Tento „obojok“ si nasadia na krk a jeho účelom je čo najviac brániť pohybu mozgu v lebke, čím sa znižuje riziko vážneho zranenia.

Microsoft Surface Studio

Microsoft Surface je prvý desktopovým počítačom spoločnosti, ktorý využijú najmä kreatívni dizajnéri či architekti. Tí vďaka obrovskej dotykovej ploche a širokým možnostiam získajú plnú kontrolu nad svetom dizajnu.

Microsoft HoloLens

Ďalšou perfektnou dizajnovou novinkou je Microsoft HoloLens. Ide o samostatné holografické okuliare, ktoré pre fungovanie nevyžadujú pripojenie k počítaču. Obraz premietaný na sklíčkach vnáša používateľa do dokonalého sveta rozšírenej reality.

Google Home

Zlato si vo finále odniesol aj domáci asistent Google Home, ktorý je priamym konkurentom pre Echo od Amazonu. Základňu tohto inteligentného reproduktora si zákazník môže prispôsobiť podľa svojho gusta.

Samsung FlashWash a FlashDry

Perfektný dizajn nemusia mať len počítače či smartfóny. Samsung svoje dizajnové zručnosti predviedol aj pri práčke a sušičke FlashWash a FlashDry. Obe tieto dizajnové skvosty majú oddelené základne a ovládacie panely a taktiež dostali oddelené bubny. No môže vyzerať aj práčka so sušičkou tak nádherne? Môže!

Viacúčelová helma Unit

Nenechaj si ujsť
Futuristický vojenský exoskelet z Ruska vyzerá ako zo sci-fi filmov. Znesie dávku radiácie a vojakovi pridá na sile a vytrvalosti

Táto viacúčelová prilba v sebe skrýva čelné chrániče, lampu a chrániče sluchu vhodné do hlučného prostredia. Všetky prvky tejto prilby sú k nej pripájané pomocou magnetu, a to všetko je spracované v skutočne vydarenom dizajne.

Vybrané produkty ocenené striebrom

Sprcha Real Rain

Jedinečná sprcha „Real Rain“ spotrebuje rovnaké množstvo vody ako tradičná sprcha v našich kúpeľniach. Jej jedinečnou vlastnosťou je „pršanie“ kvapiek, ktoré pri sprchovaní pripomína skutočný dážď.

Polaroid Snap Touch

Späť do „retro“ obdobia fotografov vrátia fotoaparáty Polaroid Snap Touch, ktoré sú vybavené modernými prvkami a možnosťou okamžitej tlače záberu.

Tupperware MicroPro Grill

Tupperware MicroPro Grill pomôže aj menej skúseným kuchárom perfektne upiecť ich obľúbené jedlo len v mikrovlnej rúre. Využitá tepelná technológia totiž dokáže premieňať mikrovlny na priame teplo a tým tak upiecť mäso či iné potraviny.

Philips InnoSpire Go

Spôsob, akým pacienti rôzneho veku užívajú lieky chce zmeniť InnoSpire Go. Tento rozprašovač so skvelým dizajnom umožňuje užívanie liekov až po dobu 30 minút, za čo vďačí batérii so slušnou kapacitou.

Ember

Milovníci kávy by rozhodne nemali prehliadnuť tento perfektný hrnček Ember, ktorý ich poteší nielen elegantným dizajnom, ale tiež možnosťou nastavenia stálej teploty nápoja.

Samsung Chromebook Plus Pro

To, že dizajnový skvost sa môže stať aj z notebooku dokázal Samsung pri Chromebooku Plus Pro, ktorý do výbavy dostal tiež špeciálne ovládacie pero.

Blinks

Nenechaj si ujsť
Niektorí operátori začali v novej verzii Androidu skrývať číselné zobrazenie sily signálu

Kontakt rodičov s hospitalizovanými deťmi po náročnej operácii nie je vždy možný. Napriek odlúčeniu môžu rodičia teraz svoju lásku vyjadriť pomocou farebných guličiek Blink, ktoré posielajú signál skrz 3G sieť.

Automist Smartscan

Striebornú cenu za dizajn si odniesol aj tento automatický postrekovač. Ten využíva o 90 % menej vody a konvenčné protipožiarne postrekovače. Senzor zaznamenáva teplotu okolia a po vyhodnotení kritickej situácie sa na požiar spustí vlna vody, ktorá ale nepoškodí majetok.

ASISTM

Táto špeciálne navrhnutá toaleta pre seniorov zjednodušuje každodenné potreby a pomáha ošetrovateľom v domovoch dôchodcov.

Čistiaci robot LG

LG vyvinulo aj takéhoto jedinečného robota pre upratovanie terminálov na letiskách. Ovládanie je zabezpečené pomocou aplikácie, ktorá zvládne navigovať aj malú „armádu“ týchto upratovačov.

„Most empatie pre autistov“

Porucha sluchu, reči či videnia u ľudí postihnutých autizmom spôsobuje veľké bariéry, ktoré musia prekonať. „Most empatie pre autistov“ využíva virtuálnu realitu s Google Cardboard, aby aj autisti mohli pocítiť, aký je život bez týchto hendikepov.

Tascent InSight One

Bezpečnostný systém Tascent InSight One využíva dáta o tvári a očiach cestujúcich z cloudového úložiska. Pri prechode bezpečnostnou kontrolou tak na základe údajov signalizuje či cestujúci môže, alebo nemôže prejsť ďalej.

Klimatizácia Samsung Q9500

Nádherná klimatizácia Samsung Q9500 dokáže nielen účinne schladiť horúce letné dni, ale taktiež zaujme svojim dizajnom už na prvý pohľad. Vďaka neustálej zmene prúdenia vzduchu bude miestnosť rovnomerne vyplnená vzduchom o požadovanej teplote.

PlayPallets

Nenechaj si ujsť
Vďaka týmto 5 hrám sme v škole zanedbávali hodiny a vznikali nezabudnuteľné LAN party

Sada PlayPallets je vhodná pre rýchle a jednoduché zloženie konštrukcie pre basketbalovú obruč alebo futbalovú bránku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú