V novom mesiaci na Netflix a HBO mieri kopa nového obsahu, rozhodli sme sa teda pravidelne ťa o najzaujímavejších kúskoch informovať. Aprílovým novinkám dominuje štvrtá séria vynikajúceho španielskeho seriálu Money Heist či mrazivá dokumentárna miniséria o vyčíňaní masového vraha v Atlante. Sklamaní neostanú ani milovníci historickej akcie.

Money Heist (4. séria)

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 4. apríl

Jeden z najlepších seriálov posledných rokov prichádza vo svojej štvrtej sérii, ktorá podľa upútavok nestratila absolútne nič zo svojho pôvodného čara. Nepriestrelný plán geniálneho profesora a jeho tímu sa začína rúcať a azda prvýkrát v sérii začínajú mať vládne zložky navrch.

Tretia séria španielskeho televízneho projektu sa stala najsledovanejším cudzojazyčným seriálom na Netflixe, iba pár dní dozadu streamovacia spoločnosť potvrdila piatu a šiestu sériu. Ešte pred tým sa však bude musieť profesor a jeho parta dostať z najstráženejšieho miesta v Európe.

Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children

Platforma: HBO

Dátum premiéry: 5. apríl

HBO opäť prichádza s originálnym projektom inšpirovaným skutočnými udalosťami. Tentokrát pôjde o päťdielny dokumentárny kúsok Atlanta’s Missing and Murdered: The Lost Children, ktorý sa zameria na únosy a brutálne vraždy najmenej 30 afroamerických detí a tínedžerov v Atlante v období medzi roku 1979 a 1981.

Dokumentárna miniséria rozpovedá znepokojivý príbeh prostredníctvom rozhovorov s pozostalými, príbuznými obetí, zúčastnenými novinármi i vyšetrovateľmi. Novinka sa zároveň detailne zameriava aj na priebeh vyšetrovania a sústredí sa aj na nepreverené stopy a nezodpovedané otázky, ktoré vyčíňanie masového vraha v Atlante vyvolalo.

Extraction

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 24. apríl

Na svoje si v apríli prídu aj milovníci akcie, pre ktorých si Netflix po vydarenej buddy kriminálke Spenser Confidential prichystal ďalšiu veľkorozpočtovú snímku. Tá predstaví príbeh nájomného žoldniera Tylera Rakea, ktorý sa ocitne v strede neľútostnej vojny medzi drogovými kartelmi. Rake, ktorý vďaka temnej minulosti nemá čo stratiť, sa vyberá na sebevražednú misiu za záchranou syna drogového kráľa.

Zápletka síce nevyznieva dvakrát originálne, filmovú novinku by však mohol slušne potiahnuť Chris Hemsworth (Thor: Ragnarok), ktorý bude stáť na čele príbehu. Nádej na kvalitný zážitok pridáva aj meno scenáristu, ktorým je jeden z najžiadanejších hollywoodskych umelcov súčasnosti – Joe Russo. Ten sa so svojim bratom postaral o réžiu kinohitov ako Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War či Avengers: Endgame. Očakávame teda dynamickú a efektami nabitú akčnú jazdu.

Netflix

The Last Kingdom (4. séria)

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 26. apríl

Akčných historických seriálov nie je nikdy dosť, The Last Kigdom navyše patrí k tomu najlepšiemu, čo sa ku nám v rámci žánru za posledné roky dostalo. Seriál sa z produkcie BBC pred dvoma rokmi dostal pod krídla Netflixu, ktorý na príbehu Uhtreda z Bebbanburgu nešetril a divákom priniesol skvelý zážitok. O ten sa postaralo nielen originálne zasadenie v Anglicku počas nájazdov Vikingov, ale tiež súboje a masové bitky tých najvyšších kvalít.

The Last Kingdom teraz pokračuje štvrtou sériou, ktorá by mala v deji poskočiť o desať rokov. Očakávať preto môžeme kopec nových tvárí, vrátane Uhtredových detí, ktoré medzičasom dospeli. Návrat ale hlásia aj starí známi, napríklad v podobe kňaza Beoccu, Uhtredovej dávnej lásky Bridy či urodzenej Aethelflaed. Pokračovanie The Last Kingdom má teda všetky predpoklady pokračovať v nastavenom tempe a je povinnou jazdou pre všetkých fanúšikov nedávno skončených Vikingov.

Trailer ku 4. sérii ešte nie je k dispozícii, pozri si teda aspoň upútavku predchádzajúcej série.

I Know This Much is True

Platforma: HBO

Dátum premiéry: 26. apríl

HBO sa v apríli pochváli aj drámou I Know This Much is True, v ktorej si Mark „Hulk“ Ruffalo (Avengers: Endgame) zahrá identické dvojčatá Dominicka a Thomasa Birdseyových. Súrodenecké duo trpí duševnou poruchou, Thomas sa navyše musí vysporiadať aj s paranoidnou schizofréniou. 6-dielna miniséria tak bude skôr komornejším zážitkom založeným na emotivnom príbehu a hereckom výkone Marka Ruffala.

Námet novinka čerpá z úspešnej knižnej predlohy spisovateľa Wallyho Lamba z roku 1998. HBO seriál opisuje ako rodinnú drámu vypovedajúcu príbeh o zrade, obetovaní i odpustení v komplikovanom súrodeneckom vzťahu. O réžiu všetkých šiestich epizód sa postaral Derek Cianfrance, ktorý má na konte divácky úspešnú drámu The Light Between Oceans. Seriál v ponuke HBO nájdeš pod menom Bludné kruhy.

Defending Jacob

Platforma: Apple+

Dátum premiéry: 24. apríl

Zdá sa, že aprílovým novinkám na streamovacích sieťach budú vládnuť Avengeri. Na Netflixe uvidíme Chrisa Hemswortha pod scenáristickou taktovkou Joea Russa (Extraction), na HBO zasa Marka Ruffala v dráme I Know This Much is True. Známu tvár z univerza Marvelu si vypožičalo aj Apple, ktoré do svojej drámy Defending Jacob obsadilo charizmatického Kapitána Ameriku alias Chrisa Evansa.

Ten bude v novej kriminálnej minisérii brániť svojho 14-ročného syna, ktorého obvinia z brutálnej vraždy. Hlavný hrdina v role prokurátora čelí nielen vlastnej rozpoltenosti, ale tiež narastajúcemu hnevu malého amerického mestečka. Námet novinka čerpá z knižného bestselleru od Williama Landaya. Prvé tri epizódy budú v rámci služby dostupné 24. apríla, ku ktorým každý ďalší piatok pribudne nový diel.

Mrs. America

Platforma: Hulu

Dátum premiéry: 15. apríl

Za pozornosť rovnako stojí aj dramatická 9-dielna miniséria z dielne Hulu, ktorá predstaví boj za zrovnoprávnenie žien v Amerike 70-tych rokov. Na čele príbehu bude stáť dvojnásobná držiteľka Oscara, Cate Blanchett, ktorá si zahrá radikálnu konzervativistku a dôležitú osobnosť danej doby, Phyllis Schafly. Oponovať jej na scéne však budú nemenej známe herecké tváre ako napríklad Sarah Paulson (American Crime Story), Rose Byrne (Instant Family) či John Slattery (Avengers: Endgame).

Hviezdne nabitá novinka je pripravená autenticky zobraziť problematickú emancipáciu žien v Spojených štátoch i kultúrnu vojnu, ktorú boj za ich rovnoprávnosť v Amerike spôsobil. Očakávať teda môžeš historickú drámu podľa skutočných udalosti plnú kvalitných hereckých výkonov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom