Mobilní operátori majú vo svojich ponukách okrem rôznych paušálov či balíčkov aj pestrý výber tých najrôznejších zariadení. Ak si vybavuješ nový paušál, tak je celkom bežné, že si od operátora odnesieš aj nový smartfón za zvýhodnenú cenu. Operátori sa však snažia ponuku zariadení neustále zatraktívňovať aj o stále netradičnejšie zariadenia. 

Operátori sa snažia svoju ponuku neustále vylepšovať a prispôsobovať potrebám svojich zákazníkov. Aj preto sme si mohli všimnúť, že okrem smartfónov poskytujú svojim zákazníkom možnosť vziať si k svojmu paušálu najrôznejšie zariadenia. Okrem celkom bežných notebookov, tabletov či smart hodiniek natrafíš aj na herné konzoly, smart TV či glukomer.

V Orange nájdeš robotické vysávače, ale aj glukomer

Operátor Orange má naozaj bohatú ponuku zariadení. Okrem smartfónov či tabletov máš na výber aj z dvoch notebookov značky Lenovo. Pre tých, ktorí sa radi hrajú, má Orange pripravené herné konzoly PlayStation 4 500 GB s tromi hrami už od 1 € alebo Microsoft Xbox ONE S 1 TB s jednou hrou, tiež od 1 €.

Zobraziť celú galériu (2)
Predajňa operátora Orange, Twitter/@OrangeGroupPR

V ponuke nesmú chýbať ani smart hodinky, ktoré sú čoraz obľúbenejšie. Vybrať si môžeš v podstate z tých najznámejších a najkvalitnejších modelov, akými sú napríklad Samsung Gear S3 Frontier, Apple Watch Series 4 GPS, Huawei Watch GT či Garmin Fenix 5X. Ceny všetkých hodiniek sa začínajú na sume od 1 € s výnimkou Garmin Fenix 5X, ktoré sa začínajú pri akontácii vo výške 200 €. Zvyšnú sumu si môžeš v Orange rozrátať do mesačných splátok takmer pri každom zariadení.

Medzi už pomerne bežné zariadenia v ponukách operátorov môžeme zaradiť elektrické kolobežky, ktoré sa stali akýmsi súčasným fenoménom. Orange ponúka model Xiaomi Mi Electric Scooter, ktorý sa začína na sume od 1 € v závislosti od druhu paušálu. O elektrických kolobežkách dostupných v ponukách slovenských operátorov sme písali aj v samostatnom článku.

Z netradičnejších zariadení, ktoré si môžeš vybrať, musíme spomenúť robotické vysávače Samsung POWERBOT s cenou od 55 €, Smart kameru Logitech Circle 2 s cenou od 1 €, akčnú kameru GoPro HERO 7 s cenou od 5 €, GPS lokátor za 59 € alebo glukomer za 1 €. Ten funguje pomocou aplikácie na sledovanie hladiny cukru v krvi.

Zobraziť celú galériu (2)
V ponuke Orange nájdeš aj tento glukomer, ktorý pracuje s aplikáciou na sledovanie hladiny cukru v krvi, Printscreen/Orange
Ide o nevšednú vecičku v ponuke mobilného operátora, ktorá sa však rozhodne zíde ľuďom, ktorí trpia cukrovkou. Služba Môj Glukomer stojí 3,50 € mesačne a obsahuje 1 000 MB dát, 100 SMS a volania na Linku pre Diabetikov.

Telekom ako jediný ponúka elektrické bicykle

Aj v Telekome si môžeš vybrať z množstva smartfónov, no nechýbajú ani notebooky značiek Acer či Lenovo. Získať môžeš napríklad aj 50“ UHD smart TV Philips od 10 € mesačne, smart hodinky Apple Watch 4 od 1 € mesačne, Huawei Watch GT od 1 € mesačne či Samsung Galaxy Watch od 4 € mesačne.

Pre hráčov má Telekom pripravené konzoly PlayStation 4 a 4 Pro s rôznymi hrami od 1 € mesačne alebo Xbox ONE X, či ONE S, rovnako od 1 €.

Z netradičnejších zariadení môžeme spomenúť robotický vysávač iRobot Roomba 966 od 1 € mesačne alebo akčné kamery GoPro HERO 7 od 1 €, Xiaomi Mi Action Camera s gimbalom od 2 € mesačne a Lamax X9.1 od 2 € mesačne.

Zobraziť celú galériu (2)
Telekom ponúka ako jediný operátor aj elektrické bicykle. Nájdeš tu viacero druhov od rôznych výrobcov, Printscreen/Telekom

Telekom sa, podobne ako Orange, zaujíma aj o elektromobilitu. V ponuke nájdeš elektrickú kolobežku, ktorú využíva aj prvá slovenská služba Mint na zdieľanie elektrických kolobežiek. Ide o model Ninebot by Segway KickScooter ES1 ktorej cena sa začína na 10 € mesačne. Ďalej si môžeš vybrať aj z ponuky elektrobicyklov značiek E-CARMEN, eTRAFFIC či DEMA. Ceny elektrobicyklov sa začínajú na 9 € mesačne.

O2 disponuje najpestrejšou ponukou zariadení

O2 nájdeš širokú paletu smartfónov od rôznych výrobcov. Vybrať si však môžeš aj z pravdepodobne najbohatšej ponuky smart hodiniek. Nachádzajú sa tu Garmin Vivomove HR Premium od 12 € mesačne, Samsung Galaxy Watch od 14 € mesačne, Huawei Watch GT od 9 € mesačne, Garmin Fenix 5X Plus od 33 € mesačne, Honor Watch Magic od 6 € mesačne, Xiaomi Amazfit Stratos 2 od 8 € mesačne alebo Umidigi Uwatch od 2 € mesačne.

Z netradičnejších zariadení máš na výber dron Mi Drone Mini od 4 € mesačne, robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum od 1 € mesačne, alarm detskej autosedačky od 2 € mesačne, autokameru Navitel R200 od 2 € mesačne, akčnú kameru GoPro HERO 7 od 11 € mesačne, akčnú kameru Xiaomi Mi Action Cam od 6 € mesačne, elektrickú zubnú kefku Xiaomi Sonic Electric od 2 € mesačne alebo PlayStation VR Mega od 15 € mesačne.

Aj O2 podporuje elektromobilitu, a preto tu nesmú chýbať elektrické kolobežky Xiaomi Mi Scooter 2 od 19 € mesačne a Ninebot by Segway KickScooter ES1 od 19 € mesačne. Zaujímavosťou je rozhodne aj elektrický samovyvažovací hoverboard Xiaomi Ninebot Mini pre skúsenejších používateľov od 19 € mesačne.

Zobraziť celú galériu (2)
V O2 nájdeš mnoho zariadení, ktoré nikto iný neponúka. Ide napríklad o elektrickú zubnú kefku, autokameru, či hoverboard, Printscreen/O2

Slovenský operátor 4ka nemá vo svojej ponuke zatiaľ žiadne zariadenia, preto nebol do tohto porovnávania zaradený.

Ponuky sú na vysokej úrovni

Z vyššie uvedených údajov vyplýva len jedno. Operátori sa snažia svojich zákazníkov zaujať skutočne špecifickými zariadeniami. Nie každý má potrebu meniť svoj smartfón v pravidelných intervaloch, tak si môže zobrať k svojmu paušálu nový elektrobicykel, robotický vysávač či smart TV.

Najpestrejšou ponukou zariadení vyčnieva O2, kde na prekvapenie nájdeš naozaj zaujímavé kúsky, ktoré nikde inde nie sú. Za najzaujímavejšie zariadenia v ponukách operátorov môžeme jednoznačne označiť glukomer z Orange, elektrobicykle z Telekomu či elektrickú zubnú kefku od O2.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom