Astronauti lietajú na Medzinárodnú vesmírnu stanicu už dlhé roky a za ten čas sa im podarilo zhotoviť milióny najrôznejších fotografií našej planéty. Pohľad na Zem z vesmíru je skutočne úchvatný a NASA, spolu s ďalšími vesmírnymi agentúrami, sa delia o zhotovené zábery s verejnosťou, ktorá tak má možnosť vidieť, ako sa posádka na ISS pozerá na planétu.
Zo zbierky sme vybrali niekoľko nádherných záberov Zeme, ktoré odhaľujú pohľad na úkazy, polárnu žiaru, mestá a krajiny tak, ako ich vidia astronauti z ISS. Zo zbierky sme vybrali niekoľko nádherných záberov Zeme, ktoré odhaľujú pohľad na úkazy, polárnu žiaru, mestá a krajiny tak, ako ich vidia astronauti z ISS.
Prednedávnom sa uskutočnila historicky prvá misia, kedy súkromná spoločnosť SpaceX dostala na ISS v spolupráci s NASA prvých astronautov. Tento počin otvára dvere komerčným letom do vesmíru.

Celý štart, spolu s následným dokovaním modulu Crew Dragon sme mali možnosť sledovať naživo. Počas prenosu bolo vidieť krásne zábery z letu modulu, ktorý obiehal okolo Zeme, aby dohnal ISS a následne sa k stanici pripojil.
Nenechaj si ujsť
NASA zverejnila úchvatné fotografie vo vysokom rozlíšení. Takto vyzeral Crew Dragon vo vesmíre
Takto vidia Zem astronauti z vesmíru
Pohľad z vesmíru na našu planétu je naozaj jedinečný, no len astronauti majú možnosť vidieť takéto scenérie priamo z výšky zhruba 400 km, kde operuje Medzinárodná vesmírna stanica. Okrem rôznych experimentov a laboratórnych výskumov však posádky vytvárajú aj fotografie Zeme, ktoré zachytávajú najrôznejšie kúty sveta, ale aj prírodné javy, či vyčíňanie počasia.
Z albumu, do ktorého NASA pridáva neustále nové fotografie, sme vybrali niekoľko nádherných záberov, ktoré ti ukážu, ako vyzerá naša planéta z vesmíru. V priloženej galérii nájdeš fotografie našej planéty pri východe Slnka nad Atlantickým oceán, pohľady na druhú najdlhšiu rieku sveta, ale tiež nočné zábery miest z vesmíru.
Tieto úchvatné zábery sú však len zlomkom toho, čo v skutočnosti vidia astronauti priamo z Medzinárodnej vesmírnej stanice.
Teraz čítajú

NASA ide utrácať: Na Mesiaci bude obrovský rádioteleskop a takto vyrobíme palivo pre osídlenie Marsu

Výborné správy: SpaceX hlási, že na úplné pokrytie planéty Starlinkom mu stačí už len pár misií

Poznáme presný objem, koľko ton vesmírneho prachu padne každoročne na Zem. Zmerať to trvalo 20 rokov

Rover z Marsu opäť na čele prevratného zistenia. Jazerá a rieky vyschli na Marse inak ako sme si mysleli

Odvážny startup navrhol unikátne riešenie problému s vesmírnym odpadom. Využiť chce gigantický laser
Články, ktoré hýbu svetom

Európska krajina poskytne na nákup elektromobilov závratnú sumu. Ďalšie kolo dotácií chystá aj Slovensko

Pokračovanie sa nekoná. Sony zrušilo vývoj svojej niekdajšej exkluzivity

Dvaja kamaráti z Brna predstavili čip, ktorý ti zjednoduší život. Stačí si ho nalepiť na mobil

Špinavý label z československých ulíc búra stereotypy. Slováci investovali tisíce, aby vytvorili „porno“ rodinu
