Škoda na videu prvýkrát odhaľuje detaily nového modelu Octavia RS iV. Prvý plug-in hybridný pohon vo vozidle Škoda v prevedení RS ukazuje cestu ekologickej budúcnosti. Popri svetovej premiére modelu Octavia RS iV, ktorá prebehne 3. marca, predstaví automobilka na autosalóne v Ženeve aj ďalšie elektrifikované modely Octavia iV a aj nový KAMIQ SCOUTLINE.

Octavia RS iV je ďalším členom rodiny RS. Novinka dostala typické prvky športovo ladených modelov značky – čiernu masku chladiča, vzduchové clony Air Curtains v športovo ladenom prednom spojleri, zadný spojler s aerodynamickými dekoračnými prvkami Aero Flaps a zadný čierny difúzor. Cez čierne kolesá z ľahkých zliatin sú vidieť červené lakované brzdové strmene, piate dvere verzie liftback zdobí čierny RS spoiler a verzia kombi má strešný spojler vo farbe vozidla. Charakteristickú atmosféru prevažne čierneho interiéru dotvára kontrastné prešitie športových sedadiel s integrovanými hlavovými opierkami a trojramenný multifunkčný športový volant. 

Vôbec premiérovo v športovej verzii Octavie zaistí výkon plug-in hybridné hnacie ústrojenstvo. Benzínový motor 1,4 TSI a elektromotor s výkonom 85 kW spolu generujú systémový výkon 180 kW (245 k) a točivý moment 400 Nm, emisie CO2 pritom tvoria približne 30 g/km podľa metodiky WLTP. Octavia RS iV prejde len na elektrický pohon až 55 kilometrov.

Ďalšie modely Octavie s hybridnou technikou

Škoda v Ženeve predstaví aj ďalšie elektrifikované varianty svojho bestselleru. Plug-in hybridným pohonom je rovnako vybavená Octavia iV, v tomto prípade podáva motor 1,4 TSI spolu s elektromotorom systémový výkon 150 kW (204 k) a maximálny točivý moment 350 Nm.

Lítium-iónová batéria tohto variantu pohonu, ktorý je možné kombinovať s výbavami Ambition a Style, má kapacitu 37 Ah, respektíve 13 kWh. K Octavii je ešte zaujímavé dodať, že len nedávno prišiel oficiálny slovenský cenník a v základnej výbave si ju budeš môcť kúpiť už pod 20 000 € a voči predchodcovi narástla základná cenovka len o málo viac ako 300 €. Ak sa však pozrieš na technologickú vyspelosť novinky, v tomto prípade hovoríme o neporovnateľnom merítku. Viac sa dozvieš v našom detailnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom