Po niekoľkých týždňoch špekulácií nám nedávno spoločnosť Xiaomi konečne potvrdila, že smartfón Mi MIX 2S skutočne existuje a svetu ho ukáže 27. marca. S blížiacim sa dátumom predstavenia sa budú stupňovať aj úniky a na stole už máme prvú reálnu fotografiu údajnej novinky od čínskeho výrobcu.

Tak ako býva zvykom, snímka zariadenia sa objavila na čínskych sociálnych sieťach a používatelia hovoria o tom, že má ísť práve o Xiaomi Mi MIX 2S. Ak je to skutočne tak, fotografia odhaľuje veľké prekvapenie. V spodnej časti displeja totiž máme možnosť vidieť ikonu odtlačku prsta, ktorá môže symbolizovať jediné – snímač odtlačkov pod displejom. O tejto funkcii sa pritom v únikoch predtým hovorilo málo.

Čo sa týka ďalších vlastností, snímka nie je dostatočne ostrá, aby sme mohli presne konštatovať napríklad polohu predného fotoaparátu. Predbežné úniky hovorili o umiestnení v pravom hornom rohu, no nejasný záber toho veľa neukazuje. Neskôr už ale unikla ďalšia snímka, ktorá ponúka ponúka pohľad na celý rozsvietený displej. Ďalším prekvapením teda môže byť, že predná kamera nakoniec v pravom hornom rohu vôbec nebude. Ako ale Xiaomi tento prvok vyrieši nie je jasné. Okrem toho ale jasne vidíme opäť vyšší pomer displeja k telu smartfónu, ktorým je séria Mi MIX známa.

Poriadna sila

V útrobách smartfónu sa očakáva prítomnosť Snapdragonu 845, ktorému má sekundovať až 8 GB pamäte RAM. Displej bude mať veľkosť 5,99″ s rozlíšením FullHD+ a pomerom strán 18:9. Vnútorné úložisko zas poskytne masívnych 256 GB. Premiérovo sa dočkáme duálneho fotoaparátu a nebude chýbať ani plná podpora LTE sietí.

Xiaomi už pri odhalení dátumu predstavenia Mi MIX 2S odhalilo aj zaujímavé číslo 273 741. Má ísť pritom o dosiahnuté skóre smartfónu v známom benchmarku AnTuTu. Takýto výsledok by zariadenie jednoznačne zaradil k tým najvýkonnejším. Takže koncom marca sa skutočne máme, na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom