Hru Star Citizen od vývojára Cloud Imperium Gaming možno označiť aj ako jednu z najviac očakávaných titulov. Vznikla ako crowdfundingový projekt v roku 2012 a do dnešného dňa ju podporilo viac než 2,2 milióna ľudí, celkovou čiastkou presahujúcou 250 miliónov dolárov.

Keď bola hra prvýkrát predstavená na portály Kickstarter (10/2012), cieľom bolo získať 500 000 dolárov, pričom dátum vydania sa predpokladal na rok 2014. Star Citizen však spôsobilo taký ohlas medzi hráčmi, že hru ich podporilo viac než 2,2 milióna a celková čiastka prekonala hranicu 250 miliónov dolárov. A to aj napriek tomu, že hra stále nie je oficiálne vydaná a dostupná je len Alpha verzia. Ide tak o najviac úspešný crowdfundingový projekt vôbec a s tak veľkým rozpočtom je hra na dobrej ceste stať sa najdrahšou videohrou na svete.

Singleplayer kampaň v roku 2020

Čo sa týka samotnej hry, tak ide o komplexný žáner, ktorý v sebe zahŕňa lietanie na vesmírnych lodiach (vrátane súbojov), hranie z prvej osoby, prieskumy, rôzne misie, questy a možnosti vylepšovania takmer všetkého od výbavy lode, až po samotného hráča. Hra tiež sľubuje interaktívny otvorený svet, ktorý nemá konkurenciu. Vidieť pokroky vo vývoji môžeš aj ty, a to zakúpením prístupu do Alpha testovania, kde sa pravidelne pridávajú nové funkcie a obsah a už dnes ponúka hra parádny zážitok. Menšiu ukážku z hrania si môžeš prezrieť aj v príspevku nižšie.

Vzhľadom na poriadne vysoký rozpočet sa niet čomu čudovať, že vývojári majú poriadne vysoké ambície, rovnako však aj hráči. Navyše nedávno získala spoločnosť investíciu vo výške 46 miliónov od juhoafrického miliardára a to výmenou za 10 % podiel v spoločnosti. S touto vysokou investíciou bolo oznámená aj vydanie kampaňového módu (hra jedného hráča) s názvom Squadron 42 a spustená by mala byť v roku 2020.

V hre sa objavia rôzne veľké mená filmového priemyslu, medzi ktoré nepochybne patrí Mark Hamill, ktorý stvárnil postavu Luka Skywalkera. Okrem neho si tu zahrajú aj Gary Oldman (Batman…), Gilian Anderson (Akty X…) či Andy Serkis (Black Panther, Hobit, Star Wars, Avengers…).

Plán je kampaň dokončiť do konca roka 2019, následne ďalších šesť mesiacov hru testovať v rámci aplha testovania a až po tomto období by sa celá hra mala presunúť do bety. Kedy sa hra oficiálne predstaví je tak stále otázne, no ak aj neúplné verzie ponúknu dostatok zábavy a postupne sa bude pridávať ďalší a ďalší obsah, tak je to v podstate jedno.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom