Podobne ako v apríli sa aj v novom mesiaci na streamovacích platformách objaví množstvo atraktívneho obsahu, ktorý by si nemal zmeškať. Tu je prehľad TOP 10 najočakávanejších seriálov, ktoré v máju pribudnú do ponuky streamovacích služieb.

Into the Night

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 1. máj

Hneď na začiatku mesiaca sa k divákom dostane sľubný apokalyptický sci-fi triler Into the Night. Erupcia Slnka má za následok zničenie všetkého živého na Zemi, šťastie v nešťastí má hŕstka pasažierov v lietadle smerujúceho z Bruselu, ktoré sa snaží uniknúť smrtiacim lúčom do noci. Na palube lietadla je posádka zložená z mnohých národností a jazykov, spoločenských skupín i pracovných zameraní, nepriateľom skupiny preživších preto po chvíli nebude len nebezpečné Slnko.

Tvorcovia nového sci-fi trileru sa inšpirovali knižnou predlohou The Old Axolotl od poľského spisovateľa Jaceka Dukaja. Zároveň ide o seriál z belgickej produkcie, priprav sa teda na množstvo nových hereckých tvárí.

Betty

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 1. máj

Nová tínedžerská dramédia nás zavedie do New Yorku a sveta skateboardingu, v ktorom jasne dominujú mužskí skateri. Novinka od HBO sa však bude sústrediť na opačné pohlavie, a to partičku tínedžerok snažiacich sa preraziť a pomocou netradičnej záľuby zároveň prestáť neľahké životné obdobie.

Showrunnerkou seriálu bude Crystal Moselle, ktorá v roku 2018 priniesla kritikmi chválenú snímku z rovnaké prostredia s názvom Skate Kitchen. Pripravovaná teen-drama teda bude spin-offom zmieneného filmu, čo potvrdzuje aj veľká časť ženského hereckého osadenstva, ktorá sa do Betty pod vedením režisérky vráti práve zo Skate Kitchen.

Upload

Platforma: Amazon Prime

Dátum premiéry: 1. máj

Seriálovými kartami v máji zamieša aj u nás menej populárny Amazon, ktorý v novom mesiaci predstaví komediálnu novinku so sviežim nádychom s názvom Upload. Tá nám predstaví postavu Nathana (Robbie Amell), ktorý má po hrozivej nehode na výber z dvoch možností – buď sa nechá operovať a pravdepodobne zomrie, alebo nechá svoje vedomie uploadnúť do virtuálneho posmrtného života. Nathan zvolí druhú možnosť a ocitne sa vo virtuálnom svete, ktorý je pripravený prispôsobiť sa jeho predstavám.

Za komediálnou novinkou stojí populárny scenárista a držiteľ Emmy, Greg Daniels, ktorý sa vo veľkej miere podieľal na vzniku obľúbených seriálov Parks and Recreation a The Office. Pokiaľ sa tie komediálne série páčili, prípadne ťa zaujal netradičný námet, určite daj Uploadu šancu.

Hollywood

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 1. máj

Späť v čase divákov v máji vráti aj 5-dielna miniséria Hollywood, ktorá predstaví zlatú éru Hollywoodu v povojnovej ére. Seriál sa bude sústrediť na skupinku mladých hereckých nadšencov, ktorí sa stoj čo stoj snažia preraziť vo filmovej branži.

Na novinke pracovala známa filmárska dvojica Ian Brennan a Ryan Murphy, ktorí sa v minulosti podieľali na hitoch ako Glee alebo Scream Queens. Druhý menovaný sa navyše pričinil aj k seriálu American Horror Story, novinka od Netflixu teda bola v schopných rukách.

Billions

Platforma: Showtime / HBO Go

Dátum premiéry: 3. máj

Piatou sériou bude v máji pokračovať aj jeden z najobľúbenejších seriálov súčasnosti – Billions. Záver predchádzajúcej série jasne predznamenal, akým smerom sa bude pokračovanie uberať. Excentrický miliardár i finančný génius Bobby Axelrod si bezohľadným konaním narobil kopec nepriateľov a chystá sa na neho búrka epických rozmerov.

Opäť sa teda môžeme tešiť na televíznu zábavu tej najvyššej kvality, o podrazy i prekvapivé spojenectvá by ani tentokrát nemala byť núdza.

Dead to Me

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 3. máj

Druhej série sa v máji dočká aj úspešná minuloročná novinka Dead to Me, v hlavných úlohách s prekrásnou dvojkou Christinou Applegate (Bad Moms) a Lindou Cardellini (Daddy’s Home). Koniec pôvodnej série mnohých divákov nechal s otvorenými sánkami, nie je preto divu, že pokračovanie je horúco očakávanou záležitosťou.

Čierna komédia bude teda pokračovať presne tam, kde skončila, bez zbytočného prezrádzania spoilerov môžeme povedať, že ústredná dvojica sa pri riešení nakopených problémov poriadne zapotí.

Snowpiercer

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 17. máj

Azda najočakávanejšia seriálová novinka ku nám dorazí v polovici mája a zobrazí dystopickú budúcnosť, v ktorej svet zamrzol a jediný život je zhromaždený v gigantickom vlaku obiehajúcom zemeguľu. Na čele seriálu inšpirovaného francúzskym komiksom i polarizujúcim filmom z roku 2014, bude stáť oscarová Jennifer Connelly (Beautiful Mind), druhou ústrednou tvárou bude americký spevák a herec Daveed Diggs (Wonder).

Zdá sa, že spoločnosť TNT, ktorá za novinkou stojí, do Snowpiercera vkladá nemalé nádeje, o réžiu pilotu sa totiž postaral žiadaný režisér Scott Derrickson, ktorý má na svedomí hity ako Sinister či marvelácky Doctor Strange.

I know this much is true

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 10. máj

Pripravovaná komorná dráma od HBO mala do ponuky streamovacej služby pribudnúť už v apríli, nakoniec však bola presunutá do májovej ponuky. I Know This Much is True zobrazí herca Marka Ruffala (Avengers: Endgame), ktorý si v seriáli zahrá identické dvojčatá Dominicka a Thomasa Birdseyových. Súrodenecké duo trpí duševnou poruchou, Thomas sa navyše musí vysporiadať aj s paranoidnou schizofréniou. 6-dielna miniséria tak bude skôr komornejším zážitkom založeným na emotívnom príbehu a silných hereckých výkonoch

Námet novinka čerpá z úspešnej knižnej predlohy spisovateľa Wallyho Lamba z roku 1998. HBO seriál opisuje ako rodinnú drámu vypovedajúcu príbeh o zrade, obetovaní i odpustení v komplikovanom súrodeneckom vzťahu. O réžiu všetkých šiestich epizód sa postaral Derek Cianfrance, ktorý má na konte divácky úspešnú drámu The Light Between Oceans. Seriál v ponuke HBO nájdeš pod menom Bludné kruhy.

Homecoming

Platforma: Amazon Prime

Dátum premiéry: 22. máj

Druhej série sa po 18 mesiacoch čakania dočkajú aj fanúšikovia psychologického trileru Homecoming z dielne Amazonu. Hlavnú úlohu v prvej sérii stvárnila Julia Roberts, chystané pokračovanie však predstaví celkom nový príbeh aj postavy, na čele ktorých bude stáť Janelle Monáe (Harriet) a oscarový Chris Cooper (Adaptation).

Zápletka sa točí okolo záhadnej postavy v podaní Janelle Monáe, ktorá sa zobudí na loďke pri jazere a nespomína si na nič zo svojej minulosti. Pri pátraní po svojej identite a stratenej minulosti hlavná protagonistka naráža na záhadnú spoločnosť, s ktorou niečo nie je v poriadku.

Space Force

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 29. máj

Hviezdami nabitá komediálna novinka od Netflixu si nepriamo uťahuje z Donalda Trumpa a jeho vízie vytvoriť vesmírne ozbrojené sily. Práve vedením novozriadenej šiestej vetvy americkej armády zvanej Space Force je v novinke od Netflixu poverený generál Mark R. Naird, ktorý prichádza do Colorada, aby splnil požiadavky vedenia. Zároveň však zisťuje, že nikto, vrátane najvyššie postavených, vlastne nevie, čo má robiť, čo vedie k množstvu humorných situácií.

Ústrednú dvojicu hlavných postáv, generála Nairda a jeho manželky Maggie, si zahrá populárne herecké duo Steve Carell (The Office) a Lisa Kudrow (Friends), tešiť sa však môžeš aj na množstvo atraktívnych vedľajších postáv, napríklad v podobe Johna Malkovicha (The New Pope), Bena Schwartza (Star Wars: The Force Awakens) či Jimmyho O. Yang (Silicon Valley).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom