Among Us patrí medzi najväčšie herné prekvapenia posledných mesiacov, ktoré aj napriek jednoduchej grafike dokázalo chytiť za srdce milióny hráčov po celom svete. YouTuber Fat Dino však zahodil myšlienku farebnej 2D grafiky za hlavu a pretvoril hlavné herné mechaniky do Unreal Engine 4, informuje Game Rant.

Nejde však o prvý podobný počin YouTubera. Fat Dino sa v minulosti zviditeľnil vďaka pretváraniu populárnych mobilných hier do najmodernejšej grafiky. Medzi jeho najzásadnejšie projekty patrí Fall Guys alebo Flappy Bird pretvorené do extrémne realistickej grafiky s podporou ray-tracingu.

Rovnakej opatery sa teraz dočkal aj aktuálne najhranejší hit, Among Us. YouTuber v krátkom videu vysvetľuje, ako využil všetky oficiálne assety Unreal Enginu, aby vytvoril najpopulárnejšiu mapu hry. Mapa The Skeld však nie je momentálne plne hrateľná, keďže sa zatiaľ podarilo pretvoriť len jej určitú časť.

Okrem prostredia vytvoril Fat Dino aj realistické modely postáv a niekoľko zásadných úloh rozosiatych po hernej mape presne ako v origináli. Samozrejmosťou je vysoké rozlíšenie, kvalitné textúry a dynamické osvetlenie.

Nenechaj si ujsť
Toto sú hry, ktoré si zahráme pri štarte nových konzol. Ponuka príliš nenadchne

Nezabudlo sa ani na jednu z kľúčových herných mechaník pôvodného titulu – na správne fungujúci čet. Hráči, ktorí si fanúšikovskú verziu Among Us vyskúšali, tvrdia, že ide o takmer totožný zážitok ako v prípade pôvodnej hry, no s nádherným vizuálom, porovnateľným s najmodernejšími AAA hrami.

Prečo je Among Us taký hit?

Zaujímavosťou jednej z najhranejších hier posledných mesiacov je, že Among Us vyšlo už pred dvomi rokmi, no streameri si ju všimli až teraz. Vďaka tomu sa jej dostalo obrovskej popularity, presahujúcej aj do ostatných oblastí kultúry, kedy ju už teraz môžeme označiť za kult.

Hra je zasadená do prostredia vesmírnej lode, kde väčšina hráčov v úlohe posádky vykonáva jednoduché úlohy. Jeden z hráčov je ale vždy takzvaný „Impostor“, ktorý likviduje ostatných členov posádky. Ich úlohou je sa v závere hry krížovým výsluchom dopátrať k odpovedi, kto týmto podvodníkom je, čo vedie k mnohým vypätým, ale aj komickým situáciám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom