Spoločnosť Huawei sa skrz svoju dcérsku firmu Honor púšťa do boja o zákazníka na poli smart televízorov. Ich novinka s názvom Honor Vision Smart TV bude navyše prvé zariadenie, ktoré bude fungovať na novom operačnom systéme Harmony.

Podľa správ z portálu XDA-developers sa televízia z dielne Honoru dostane do predaja už tento rok a bude určená primárne pre čínsky trh. O tom, že Huawei ide do tohto boja naplno, svedčia aj parametre televízie, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Novinka prichádza s 55-palcovou uhlopriečkou obrazovky v 4K rozlíšení. Elegantný dizajn dotvárajú veľmi tenučké rámiky a zobrazovací panel sa rozprestiera až na 94 % prednej strany.

Televízor je vo svojom najužšom mieste hrubý iba 6.9 mm. Ďalšími špecifikáciami sú svietivosť až 400 nitov či pozorovací uhol 178 stupňov. Pro verzia bude dokonca obsahovať aj vysúvaciu FullHD kameru, ktorá bude slúžiť na videohovory a bude schopná sa nakláňať až o 10 stupňov.

Po zvukovej stránke bude Honor Vision TV vybavený štvoricou 10 W reproduktorov, pri Pro verzii ich bude až šesť. K TV bude možné pripojiť aj bezdrôtové slúchadla skrz Bluetooth 5.0.

Najväčším lákadlom však bude HarmonyOS. Keďže HarmonyOS má byť systém, ktorý bude schopný bežať na širokom spektre rôznych zariadení, rozhodne budú nutné jeho mierne úpravy. V tomto prípade je systém prispôsobený na ovládanie na veľkých obrazovkách. V budúcnosti bude vedieť televízor spolupracovať aj s ďalšími zariadeniami s Harmony OS, no na tie si ešte musíme chvíľu počkať.

Pomocou kamery je novinka schopná rozpoznávať ľudí, čiže dokáže upraviť zoznam programov či nastavenia obrazu podľa toho, kto sa naň práve pozerá. Poháňa ju úplne nový čip s názvom Hongjun 818 vyrobený 28 nm technológiou.

Čip dokáže prehrávať 4K video pri 60 fps či dekódovať fotografie až do veľkosti 64 MPx. Samozrejmosťou je aj dvojpásmové WiFi, ktoré ponúka maximálnu rýchlosť sťahovania 1,7 Gbit za sekundu.

Doma v Číne sa Honor Vision začína predávať už 15. augusta za veľmi priaznivé cenovky. Štandardná verzia s 2 GB RAM a 16 GB úložiskom bude stáť 3799 yuanov, čo je približne 480 €. Za pro verziu, ktorá má 32 GB úložisko a výsuvnú kameru zaplatia v Číne domáci zákaznici 4799 yuanov, čo je približne 600 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom