Nebolo to tak dávno, kedy boli online hry v prehliadači nesmierne populárne. Divoké kmene, Travian či OGame boli hry, pri ktorých sme dokázali stráviť nekonečné hodiny času. Bolo to tiež miestom, kde vznikali rôzne priateľstvá a často sa členovia toho istého klanu navzájom stretávali na rôznych akciách. Postupne však hráči odchádzali a hoc tieto hry fungujú doteraz, už to nie je také ako kedysi.

Ak si však stále fanúšikom takéhoto typu hier, prípadne zbožňuješ seriál Game of Thrones, je tu pre teba nová hra, ako stvorená na čakanie finálnej série zrejme najpopulárnejšieho seriálu. Nemusia ťa trápiť ani žiadne systémové požiadavky, nakoľko je hra dostupná v rámci internetového prehliadača a hrať ju tak môžeš bez problémov na akomkoľvek počítači. Bohužiaľ, pre smartfóny či tablety nie je hra optimalizovaná.

Originálna licencia ťa prevedie celým svetom

Ako informuje portál LabBible, samotná hra Game of Thrones: Winter is Coming vznikla v spolupráci s HBO, štúdiom Warner Brothers Interactive Entertainment a Yoozoo. Jedná sa o online žáner, v ktorom môžeš vytvárať spoločenstvá s ostatnými hráčmi z celého sveta a spoločne útočiť na iných, či sa voči nim brániť.

Cieľ je pritom jasný – získať Železný trón. Celý svet sa rozprestiera naprieč siedmymi kráľovstvami, pričom samotný začiatok ťa zavedie do Westerosu, kde príbeh začína po smrti Eddarda Starka. Dej je poprepletaný jednotlivými scénami zo seriálu a dokonca aj samotná krajina sa v priebehu hry mení. Taktiež bude možné odkryť skrytý obsah.

Netreba však zabúdať na to, že stále je to hra určená pre prehliadače, takže neočakávaj dychberúcu grafiku. Tá je optimalizovaná tak, aby hra dokázala fungovať na väčšine počítačov. Rozhodne však ide o skvelý nápad a hoc hra vyšla len pred pár dňami, v súčasnosti ju hrajú už tisícky ľudí z celého sveta.

Ak sa k nim chceš pridať, stačí navštíviť oficiálnu stránku, kde sa môžeš do hry rýchlo a jednoducho prihlásiť aj napríklad cez FB účet. Dostupná je aj samostatná aplikácia, vďaka čomu ju nemusíš hrať priamo z prehliadača a jej výhodou je tiež fakt, že ponúka lepší zážitok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom