Infraštruktúra nabíjacích staníc pre elektromobily sa na Slovensku postupne rozrastá a dôvod na radosť budú mať opäť aj majitelia Tesiel. Neďaleko známeho rezortu pri Liptovskom Mikuláši totiž vyrastie ďalšia stanica s nabíjačkami Supercharger, ktoré budú spustené už čoskoro. Ako prvý priniesol tieto informácie portál Živé.sk.

Správy o výstavbe novej stanice sa objavili ešte v októbri, kedy sa začalo budovanie štvorice nabíjačiek v rezorte Demänová Village pri Liptovskom Mikuláši. Doterajšie nabíjačky Supercharger mohli majitelia Tesiel využívať v Bratislave a pri Zvolene. Nové nabíjačky majú podľa oficiálneho zoznamu ponúknuť výkon 120 kW a vodiči budú môcť spočiatku využiť 4 stojany.

Na Slovensku pribudnú ďalšie nabíjačky Supercharger. Prvá z nich bude spustená čoskoro

Po niekoľkých týždňoch je nová stanica pripravená na slávnostné otvorenie, o čom informoval aj administrátor fóra Teslaclub.sk. Do konca roka by pritom mali pribudnúť ďalšie 2 nabíjacie stanice, no presná lokalita v týchto prípadoch zatiaľ nie je známa. Viac informácií prezradia organizátori na Tesla zraze. Otvorenie nabíjačky pri Liptovskom Mikuláši prebehne 29. a 30. novembra.

Nenechaj si ujsť
Ministerstvo oficiálne potvrdilo kľúčové detaily nových dotácií. Podporovaná je aj Tesla

Výstavba novej nabíjačky v Demänová Village pritom nebola dlhodobo plánovaná a išlo o spontánne rozhodnutie Elona Muska. To v príspevku na fóre potvrdil aj administrátor.

Budú tu na začiatok 4 stojany, plánované na 8. Robíme to v spolupráci s Teslou. Ďalšie lokality budú skoro nasledovať,“ informoval admin na fóre Teslaclub.sk.

Hoci nie sú lokality pre ďalšie 2 nabíjacie stanice Supercharger oficiálne potvrdené, Tesla môže vybrať strategické miesta, ktoré sú na frekventovaných cestách a hlavných ťahoch medzi Slovenskom a okolitými krajinami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom