Netflix ponúka prehľad najsledovanejšieho obsahu v každom regióne. Tu je zhrnutie TOP 10 najsledovanejších filmov a seriálov, ktoré Slovákov v uplynulom týždni zaujali najviac.

10. Rick and Morty
Animovaný Počet sérií: 4 Počet epizód: 10 ČSFD: 91 %

 

Jeden z najobľúbenejších animákov súčasnosti čaká mimoriadne svetlá budúcnosť. Tvorcom Danovi Harmonovi a Justinovi Roilandovi bolo totiž odklepnutých najmenej 70 nových epizód, bláznivé dobrodružstvá cynického vedátora a alkoholika Ricka s jeho naivným vnukom Mortym teda budú pokračovať. Štvrtá séria bola len nedávno obohatená o dodatočných päť epizód, ďalšie časti novej série by mali prísť koncom roka.

9. White Lines
Dramatický Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 64 %

 

O dramatickej novinke White Lines sa písalo predovšetkým vďaka skutočnosti, že za ňou stojí tvorca seriálového hitu Money Heist. Španielska novinka divákov zavedie na slnečnú Ibizu, ostrov plný alkoholu, drog a nikdy nekončiacich diskoték. Práve sem sa vydá hlavná hrdinka Zoe, ktorá je odhodlaná nájsť pravdu o smrti svojho nezvestného brata, ktorý tu bol obľúbeným DJ-om.

8. History 101
Dokumentárny Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 80 %

 

Slovákov v ponuke Netflixu zaujala aj dokumentárna novinka History 101. Tá sa pomocou archívnych záberov aj prehľadných informačných grafík snaží stručne a jednoducho vysvetliť základné fakty o kľúčových vedeckých aj spoločenských témach. Diváci sa tak dozvedia viac  informácií napríklad o robotike, problematike plastov, feminizme, ale tiež vesmírnych závodoch, ktoré v súčasnosti naberajú druhý dych.

7. Keeping Up With the Kardashians
Reality Show Počet sérií: 2 Počet epizód: 11 ČSFD: 32 %

 

Americká reality show sa sústredí na súkromné i pracovné životy populárnej dynastie Kardashianovcov. Ústrednou postavou je samozrejme Kim, diváci sa však dozvedia aj o jej sestrách Khloé a Kourtney. V Spojených štátoch už sa seriál dočkal 18 sérií, čím sa zaradil medzi najdlhšie vysielané reality show, na Netflixe momentálne nájdeš prvé dve z nich.

6. The Last Dance
Dokumentárny Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 98 %

 

Najnovšia doku-séria od Netflixu si berie na paškál jedného z najúspešnejších športovcov všetkých čias – Michaela Jordana. Vysoko hodnotená novinka mapuje začiatky hviezdnej kariéry, výkony na ihrisku, ale tiež osobné úspechy a pády. The Last Dance sa zároveň detailne zameriava aj na organizáciu Chicago Bulls a množstvo ikonických hráčov zlatej éry klubu, vrátane Scottieho Pippena, Dennisa Rodmana či legendárneho kouča Phila Jacksona.

5. Money Heist
Akčný Počet sérií: 4 Počet epizód: 8 ČSFD: 89 %

 

Najúspešnejší cudzojazyčný seriál od Netflixu po premiére v roku 2017 vyvolal celosvetové šialenstvo, ktoré naďalej neutícha. Geniálny profesor so svojim nevyspytateľným tímom pokračuje v lúpeži tisícročia, za španielske zlato však skupina zločincov tvrdo zaplatí. Obrovský úspech seriálu viedol Netflix k potvrdeniu ďalších dvoch sérií.

4. Snowpiercer
Postapokalyptický Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 61 %

 

Seriál odohrávajúci sa v postapokalyptickej budúcnosti divákov zavedie do gigantického vlaku, ktorý obieha zemeguľu a zhromažďuje posledných preživších. Obrovský kolos predstavuje krehký ekosystém, rovnováhu naruší vražda prominentného pasažiera, na vyšetrovanie ktorej je privolaný aj obyvateľ zadnej časti vlaku.

3. Jeffrey Epstein: Filthy Rich
Dokumentárny Počet sérií: 1 Počet epizód: 4 ČSFD: 68 %

 

Jeffrey Epstein sa preslávil nielen ako finačný žralok, ale tiež ako sexuálny predátor s láskou k maloletým dievčatám. Práve na temnú stránku excentrického milionára sa sústredí aj najnovší dokument od Netflixu. Prostredníctvom výpovedí dokumentárna miniséria zachytáva, ako Epstein zneužíval svoju moc a peniaze na obchádzanie zákona a praktizovanie svojich sexuálnych chúťok.

2. Venom
akčný Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 68 %

 

Slávny komiksový záporák Venom si v roku 2018 vyslúžil samostatný akčný film, ktorý sa okamžite zaradil medzi veľké hity a stal sa siedmym najzárobkovejším filmom roka. Drsnú aj zábavnú snímku na svojich pleciach potiahol predovšetkým charizmatický Tom Hardy, ktorý momentálne pracuje na ďalšom pokračovaní. V prvom filme

1. Space Force
Sitkom Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 72 %

 

Komediálna novinka od tvorcu úspešného The Office zobrazuje novozriadenú divíziu americkej armády s názvom Space Force. Jej vedením je poverený generál Mark R. Naird (Steve Carell), nikto však nemá konkrétnu predstavu, čo by vesmírne sily mali vlastne robiť. Okrem neotrelého námetu nový sitkom púta pozornosť aj obsadením, v ktorom okrem Steva Carella dominuje predovšetkým John Malkovich či Lisa Kudrow z Priateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom