Novembrový obsah sa na streamovacích službách ponesie v odľahčenom duchu a nový mesiac až na jednu či dve výnimky neponúkne masu noviniek, ktoré by si musel za každú cenu vidieť. To však ešte neznamená, že sa tu neobjavilo viacero sľubných projektov, ktoré stoja pozornosť. Toto je sedmička tých najočakávanejších.

The Crown

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 11. november

Populárna a divácky vysoko hodnotená životopisná séria The Crown pokračuje so svojou štvrtou sériou, ktorá sľubuje očakávané predstavenie nových členov britskej kráľovskej rodiny zastúpených v podobe Lady Diany, Princa Williama a Harryho. Odohrávať sa bude medzi rokmi 1977 až 1990 a opäť zachytí kľúčové udalosti, ktoré vo veľkom ovplyvnili život politickej smotánky.

Opäť sa môžeš tešiť na atraktívne herecké osadenstvo. Návrat hlási excelentná Olivia Colman v role Kráľovnej Alžbety II. spoločne s Tobiasom Menziesom alias princom Filipom, sľubnou posilou je napríklad herečka Julian Anderson, ktorá stvárni premiérku Margaret Thatcher.

The Liberator

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 11. november

Na vojnovú minisériu Liberator sa tešíme hneď z dvoch dôvodov. Prvým je skutočnosť, že kvalitných seriálov z Druhej svetovej vojny je ako šafranu a každá novinka zasadená do tohto obdobia vždy poteší. Druhou oblasťou, v ktorej má Liberator potenciál zaujať, je netradičný animovaný vizuál.

Ako hovoria tvorcovia, Liberator vďaka novej patentovanej technológii, ktorá kombinuje najmodernejšie CGI s tradičným hraním a animáciami, na obrazovky prinesie bezprecedentnú úroveň vernosti a emócií. Novinka pozostáva zo štyroch epizód, nakrútená bola na motívy rovnomenného románu spisovateľa Alexa Kershawa a predstaví nám boje o oslobodenie Európy.

His Dark Materials

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 30. november

Fanúšikov fantasy určite poteší pokračovanie minuloročného hitu His Dark Materials, ktorý vznikol v spolupráci medzi HBO a BBC. Televízne spoločnosti projektu očividne verili, pokračovanie totiž bolo schválené už pred premiérou prvej série.

Druhá séria samozrejme priamo nadväzuje na koniec svojho predchodcu, bez zbytočných spoileorv povieme, že otvorené ukončenie predstavilo množstvo nových možností, akým sa dej môže uberať. Tešiť sa môžeš na návrat známych postáv v podobe Lyry, Marysy či Lorda Carla, okolo hlavných hrdiniek však začína zúriť vojna a pri odhodlaní doviesť Lyru späť domov musia starostlivo zvažovať každý krok.

We Are the Champions

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 17. november

Netflix je známy aj množstvom úsmevných seriálov, ktoré nechajú diváka nahliadnuť do netradičných oblastí športu, kulinárstva či cestovania. Jedným z takýchto počinov je aj seriálová novinka We Are the Champions, ktorá zvedavcom predstaví jedny z najnetradičnejších súťaží na svete.

Pozrieť  si tak budeš môcť napríklad meranie síl v pojedaní najpálivejšieho chilli na svete, naháňanie za syrom na známom anglickom kopci Cooper’s Hill či súťaže v skákaní žiab a tancovaní psov. V zásade teda nepôjde o nič, čo by si musel vidieť, Netflix je však známy vysokými kvalitami svojich dokumentárnych sérií, medzi ktoré sa We Are the Champions možno čoskoro zaradí.

Trial 4

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 17. november

Po vynikajúcej súdnej dráme The Trial of the Chicago 7 sa na Netflix dostane ďalší sľubný kúsok zo súdneho prostredia. Nepôjde síce o film, ale o seriál, navyše natočený dokumentárnou formou, námetom je však silný a do veľkej miery znepokojivý skutočný príbeh odsúdeného jedinca Seana K. Ellisa, ktorý bol neprávom uznaný vinným za vraždu a strávil za mrežami 22 rokov života.

V čase odsúdenia 19 ročný afroamerický mladík sa stal dôkazom žalostne nedokonalého súdneho systému, no predovšetkým obeťou skorumpovanej bostonskej polície, ktorá chcela rýchlo uzavrieť prípad vraždy svojho kolegu, detektíva Johna Mulligana v roku 1993. 8-dielna miniséria poukazuje na udalosti vedúce k Ellisovmu obžalovaniu, ako aj štvoricu súdnych sporov, ktorých sa obvinený zúčastnil.

The Flight Attendant

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 26. november

To, ako veľmi sa môže z noci na noc zmeniť život, ti v temne ladenej komediálnej novinke od HBO ukáže hviezda seriálu The Big Bang Theory, Kaley Cuoco. Atraktívna blondínka si v 8-dielnom seriáli zahrá letušku, ktorá sa prebudí vo svojej hotelovej izbe v Dubaji s príšernou opicou z predchádzajúcej noci a mŕtvolou ležiacou vedľa nej v posteli.

Keďže sa hlavná hrdinka bojí zavolať políciu, pokračuje v každodennom živote, akoby sa nič nestalo. Smrť však nezostane nepovšimnutá a zúfalá žena sa ocitá v hľadáčiku FBI. Nezostáva jej nič iné, ako urýchlene poskladať čriepky z predchádzajúcej noci a dozvedieť sa, čo sa v osudnú noc vlastne stalo.

30 monedas

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 30. november

Za pozornosť v novom mesiaci stojí aj mysteriózna hororová miniséria zo Španielska s názvom 30 Monedas. Dej novinky sa zameriava na 30 strieborných mincí, ktoré boli vyplatené Judášovi Iškariotskému za to, že zradil Ježiša z Nazaretu.

Mince sú prekliate a majú nadprirodzenú moc, trojica hlavných postáv v zastúpení exorcistu a bývalého väzňa, miestnej veterinárky a ambiciózneho starostu, spojí sily, aby odhalili celosvetové sprisahanie. Trailer síce veľa neprezradí a pravdepodobne dvakrát nenadchne, originálna zápletka a mysteriózna atmosféra by však mohli spraviť svoje.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom