Vo svojich smartfónoch máme uložené veľké množstvo digitálneho života a práve preto je potrebné tieto informácie dôkladne chrániť. Časy, kedy sme smartfón odomykali prostredníctvom hesla či potiahnutím prsta po displeji sú už dávno preč. V súčasnosti sa spoločnosti predbiehajú v tom, kto príde s lepším, bezpečnejším a hlavne rýchlejším spôsobom.

Apple sa pri predstavení modelu iPhone X rozhodol pre odstránenie Touch ID a od tohto modelu vybavuje novšie verzie iPhonov už len technológiou odomykania prostredníctvom tváre. Aj napriek tomu, že Face ID zabezpečuje spoľahlivú a rýchlu autentifikáciu pomocou najmodernejšieho systému kamery TrueDepth, zišla by sa nejaká pozitívna zmena.

Prečítajte si tiež!
iPhony môžu kvôli nesprávnym heslám pri odomykaní vymazať všetky dáta. Napriek tomu je táto funkcia užitočná

Najnovšie vlajkové lode s Androidom sa tešia obľube používateľov, ktorí si rýchlo obľúbili zabudovaný snímač odtlačka prstov v displeji a zdá sa, že v tejto oblasti prehodnotí smerovanie aj Apple.

Kombinácia Face ID a Touch ID

Zdá sa, že vedci z Cupertina podali patentovú prihlášku už v januári a pred pár dňami sa začali objavovať prvé fotografie, ktoré hovoria o možnej kombinácii Face ID a Touch ID v iPhonoch. Použitie viacerých metód autentifikácie na jednom zariadení obsahuje hneď viacero užitočných prínosov. Tým najzákladnejším je však ešte väčšia bezpečnosť, čo je pri tomto type odomykania tým najdôležitejším.

Primárnym zdrojom by malo zostať odomykanie prostredníctvom tváre a snímač odtlačku prstov by predstavoval pomoc v prípade zlyhania Face ID. Ak sa nakoniec Apple rozhodne pre túto možnosť, s najväčšou pravdepodobnosťou sa očakáva senzor odtlačku prstov zabudovaný priamo v displeji. V technologických kuloároch sa však začína šepkať aj o ďalšej novinke, ktorou je zaujímavý patent. Reč je o vlastnom Face ID senzore, ktorý by bol obsiahnutý v Apple Watch. Zatiaľ sa však jedná len o odhady a až časom zistíme, aká bude skutočná pravda.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom