Úspešnú séria Far Cry čaká veľká budúcnosť. Ubisoft totiž nepracuje na jednom, ale rovno na dvoch ďalších pokračovaniach, ktoré sa budú navzájom odlišovať.

Prvá pripravovaná novinka bude, podobne ako predchodcovia, zameraná na dobrodružstvo pre jedného hráča, ďalšia prinesie zážitok sústredený na multiplayer. Známy herný insider Tom Hederson teraz informuje, že v dvoch prichádzajúcich tituloch série by sme sa mali pozrieť na zasneženú Aljašku.

Ďalšie exotické prostredie

Hrateľnosť Far Cry síce môže po čase strácať na svojom čare, jedno však Ubisoftu uprieť nemožno – nový diel je zakaždým zasadený do skvelého prostredia. Či už to bola džungľa pacifiku, Himaláje, Montana alebo Južná Amerika vo Far Cry 6, herný svet je zakaždým jedinečný a patrí k najväčším ťahákom série.

Hlavným motívom má byť prežitie v nehostinnej prírode, pričom hrateľnosť majú osviežovať kontrakty, limitovaný úložný priestor alebo systém okamžitej smrti.

Dvojica Far Cry hier v Ubisofte vzniká pod krycími názvami Projekt Blackbird a Maverick, nápad na výraznú zmenu prostredia sa vo vývojárskom štúdiu tiahne už od roku 2015.

Ubisoft

Horšou správou je, že obe hry majú k vydaniu ešte ďaleko a predbežne sa hovorí najskôr o jeseni 2025. Ubisoft uniknuté informácie tradične nekomentuje, staviť na Far Cry rovno v dvojici hier však dáva zmysel. S predajmi presahujúcimi 20 miliónov známa séria pre európsku spoločnosť predstavuje jednu z jej najvýnosnejších značiek.

Multiplayerový titul z populárneho univerza by navyše mohol byť náplasťou za zrušený Ghost Recon Frontline, ktorý Ubisoft prekvapivo zarezal v lete minulého roka. Herná spoločnosť v rušení hier pokračuje aj naďalej – na začiatku januára unikla informácia, že Ubisoft skončil s vývojom najmenej ďalších troch svojich rozbehnutých titulov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP