Battlefield 6 sa konečne predstavil v novom akciou nabitom traileri, na ktorý sme s napätím čakali dlhé mesiace. Oficiálny názov Battlefield 2042 zároveň prezradil, že sa hra bude definitívne odohrávať v pomerne blízkej budúcnosti.

Trailer potvrdil viaceré vopred uniknuté informácie. Tou najzásadnejšou je prítomnosť prírodných živlov, ktoré výrazne ovplyvnia dianie na bojisku. Ďalšou potvrdenou informáciou je podpora máp až pre 128 hráčov. Tento režim ale bude dostupný len pre hráčov na PC a konzolách Xbox Series X / S a PlayStation 5.

Pre konzoly Xbox One a PlayStation 4 budú k dispozícii mapy s tradičným počtom 64 hráčov. Keďže sa niektoré boje v traileri odohrávajú počas noci, aj túto doposiaľ nepotvrdenú informáciu si môžeme odškrtnúť ako pravdivú.

Pomerne veľkou zmenou bude aj dym a jeho prítomnosť na mapách. Oproti predošlým dielom ho bude podstatne viac, čím sa zhorší viditeľnosť pre ostreľovačov. Trailer ukázal aj mapy zasadené v rôznych prostrediach.

Bojiskom sa tak stanú ulice veľkomiest, rôzne sklady a priemyselné továrne, pozrieme sa aj do zimnej krajiny a nechýba ani rampa s vesmírnou raketou. Neodmysliteľnou súčasťou bojov budú podľa ukážky helikoptéry, bojové stíhačky, tanky, roboty alebo špeciálne hybridné vozidlá určené na boj na zamrznutej vode. Už teraz je však jasné, že prostredie na mapách dostane z celej série zabrať najviac.

Zatiaľ nie je známe, či sa v hre objavia aj iné dynamické prírodné živly, akými by podľa neoficiálnych informácií mali byť aj zemetrasenia alebo výbuchy sopiek.

Dnešný deň je pre fanúšikov tejto vojenskej hernej série naozaj plodný, pretože unikli aj ďalšie, tentokrát oficiálne zábery priamo z hry Battlefield 2042. A rozhodne to nie je všetko. Pre portál Eurogamer sa Daniel Berlin, vedúci dizajnu, vyjadril, že Battlefield nebude obsahovať žiadnu sólo kampaň aj napriek tomu, že po minulé roky bola v drvivej väčšine prípadov kľúčovým prvkom hier. Podľa jeho slov sa tentokrát jednoducho plne sústredili na čo najlepší multiplayer, a teda to, čo im ide najlepšie.

Rovnako tak sa nepotvrdili ani zvesti o battle royale móde. K tejto skutočnosti sa ale Berlin bližšie nevyjadril, ale dodal, že je mnoho noviniek, na ktoré sa môžeme tešiť, ale momentálne o nich ešte nemôže hovoriť.

Spoločnosť EA už dávnejšie uviedla, že na hre pracujú celkovo 4 herné štúdiá – EA DICE, Criterion, DICE LA a EA Gothenburg. Prvá oficiálna upútavka ukázala poriadnu dávku akcie, na ktorú si ale už čoskoro posvietime bližšie. Dozvedeli sme sa totiž aj presný dátum odhalenia gameplayu, ktorý pripadá na 13. júna a mal by odhaliť omnoho viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom