Budúci rok čaká hráčov množstvo skvelých hier. Dočkáme sa pokračovania zabehnutých sérií, ale aj úplne nových titulov s dychberúcou grafikou.

Escape from Tarkov

Dostupnosť: koncom roka 2017 (PC)

Ruské štúdio Battlestate Games na seba strhlo pozornosť vydaním beta verzie pripravovanej hry Escape from Tarkov. Hra je vo vývoji niekoľko rokov a konečne sa dostavili prvé výsledky. Ohlasy sú pritom viac než dobré a každou ďalšou aktualizáciou sa hra posúva ďalej, aj keď to už vyzerá, že niet čo vylepšovať. Hra ponúkne kvalitný príbeh, no aj survival mód, v ktorom je rozhodujúca taktika. Nechýbajú gestá a hlasové povely, ktoré posúvajú komunikáciu hráčov na novú úroveň. Toto je len malá ochutnávka toho, čo ťa v hre čaká. Hra toho ponúka oveľa viac a dalo by sa o nej písať aj v samostatnom článku.

Star Wars Battlefront 2

Dostupnosť: 17. novembra (PS4, Xbox One, PC)

O tejto hre sme ti už písali ako o jednej z najlepších, čo sa grafiky týka. V porovnaní s prvou časťou dostane hra aj silný singleplayer. Ten však nebude vôbec náročný na čas. Jeden z vývojárov sa vyjadril, že celá kampaň sa dá zvládnuť za 5-7 hodín. Bol to však zámer, s cieľom priniesť hráčovi čo najviac akcie, bez zbytočných nudných scén. Oveľa lákavejší je však multiplayer, ktorý si získal srdcia hráčov už v prvom diele.

Metro Exodus

Dostupnosť: 2018 (PC, PS4, Xbox One/X)

Ďalší diel tejto úspešnej apokalyptickej série nás tentokrát vytiahne viac na povrch. Čaká nás kompletne prerobený systém zbraní, ktoré je navyše možné aj upravovať. Vylepšená je zároveň umelá inteligencia a úpravami prešiel aj herný svet, ktorý je teraz viac dynamickejší a živší.

Detroit Become Human

Dostupnosť: 2018 (PS4)

Interaktívna hra, v ktorej dej sa odohráva podľa toho tvojho rozhodnutia a každý tvoj krok v nej nesie svoje následky. Vydať sa môžeš cestou revolucionára alebo hrdého pacifistu. V hlavnej úlohe je Marcus, ktorý začne revolúciu tým, že oslobodí androidov, ktorých ľudia berú ako otrokov.

Mordhau

Dostupnosť: 2018 (PC)

Hra zo Slovinska, ktorá peniaze na vývoj získala cez populárny portál Kickstarter. Jedná sa o bojovú hru, ktorá ťa zavedie späť v čase do obdobia kráľov a rytierov. Najviac zaujme zaobchádzanie s mečom, ale k dispozícii sú aj iné zbrane. Tvorcovia hry tvrdia, že použité algoritmy dokážu rozoznať vyše 240 pohybov myši. Chýbať nebude ani jazda na koni, dobýjanie pevností či krvavé zápasy priamo na bojovom poli.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Dostupnosť: Už je dostupná (PC, PS4)

Hra z prostredia Vikingov, ktorú pomáhali vyvíjať neurovedci a ľudia trpiaci psychózou. Nechaj sa vtiahnuť do mysle hlavnej hrdinky Senuy – zlomenej a utrápenej ženy, ktorá sa vydáva do hlbín severského prostredia, aby tam objavila stratenú dušu svojho zosnulého milého. Hra ponúka detailne vykreslenú vikingskú mytológiu, v ktorej sa kladie dôraz na zápletky spojené s vnútorným konfliktom postáv.

Forza 7

Dostupnosť: Vydané 3.10.2017 (PC, Xbox One)

Klasika v motošporte, ktorá prináša hádam najrealistickejšie spracovanie doteraz. V tomto prípade trailer neklamal a hra je presne taká, ako sa o nej aj hovorilo. V nej ťa čaká vyše 700 vozidle, vrátane pretekárskych kamiónov.

Red Dead Redemption 2

Dostupnosť: Jar 2018 (Xbox One, PS4)

Otvorený svet v štýle divokého západu. Nechýba lov zvierat, veľké lúpeže vlakov, bánk a ako to už za čias kovbojov bývalo zvykom, tak ani veľa násilia. Otvorený svet tiež ponúkne veľa rôznorodých lokalít, vďaka čomu hra rozhodne nebude monotónna. Môžeš tak navštíviť bary na divokom západe, jazdiť po americkej prérii, loviť v borovicových lesoch či v zasnežených horách. Vyskúšať si môžeš aj brodenie mokraďami, v ktorých budú na teba číhať krokodíly. Súčasťou hry bude aj online režim podobný tomu v GTA V.

Star Citizen

Dostupnosť: 2018 (PC)

Hra získala peniaze na vývoj takisto cez crowdfundig, pričom sa jej podarilo prekonať hranicu 160 miliónov dolárov a registrácií vyše 1,9 milióna hráčov. Ide o vesmírny simulátor, v ktorom sa stretne viacero hráčov na jednom veľkom serveri. Nebudú chýbať boje vo vesmíre či na palubách kozmických lodí. Dostupný má byť aj singleplayer mód a viac ako 100 galaktických systémov.

God of War

Dostupnosť: marec 2018 (PS4)

Poloboh Kratos sa vracia v novom podaní a tentokrát sa zo starovekého Grécka presunieme na chladný sever. Kratos, ktorý zostal sám so svojim synom, sa vydáva do nádhernej severskej divočiny zohnať niečo pod zub. Tam už však čakajú démoni a obrovskí obri, ktorí si trúfajú práve na nášho legendárneho bojovníka. Oproti minulým dielom, nový God of War prináša pár zmien, takže preč sú klasické fixné uhly kamery – tá sa presunula za Kratosov chrbát. Všetku brutálnu akciu si teda užiješ pekne z prvej rady.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom