Nové elektromobily strednej triedy sú voči spaľovákom stále podstatne drahšie. Väčšina Slovákov však nemá rozpočet ani na úplne nové spaľovacie auto a častokrát preto siaha po jazdenkách zo zahraničia. Trh s elektromobilmi sa pomaly plní a tak, ako pribúdajú nové modely, sa na bazároch začínajú objavovať aj solídne jazdené kúsky.

V roku 2023 už teda nemusíš za plnohodnotný elektromobil dávať 50 000 €. Pri troche snahy, hľadania a samozrejme aj šťastia, môžeš naraziť napríklad na jazdený Hyundai Kona so 64 kWh batériou, ktorý mimochodom predstavuje auto s najlepším pomerom ceny a dojazdu. Dvojročné auto s nájazdom 40 000 km môžeš mať už za 30 000 €. Stále sa ti to zdá veľa?

Pozri sa teda s nami na aktuálnu ponuku jazdených elektromobilov zo zahraničia a my k tomu poradíme, ako pri kúpe postupovať a na čo všetko by si nemal zabudnúť. Samozrejme, venovať sa budeme aj obavám o stav batérií.

Rozhodujúci je rozpočet

Ešte minulý rok sme sa našich čitateľov vo veľkom prieskume pýtali, aký je ich rozpočet v prípade kúpy nového auta. Takmer polovica (42 % opýtaných) si môže dovoliť auto maximálne do 10 000 €. Tretina (31 % opýtaných) má rozpočet na auto v rozmedzí 10 až 20-tisíc eur.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú