Historický seriál The Last Kingdom, ktorý si vďaka okamžitej popularite získal medzi divákmi nespočetné množstvo fanúšikov zaútočil na televízne obrazovky v roku 2015. Diváci sa teraz môžu opäť tešiť, pretože československá fanúšikovská stránka Netflixu nás informovala o príchode pokračovania vo forme štvrtej série.

S príchodom tretej série v roku 2018 prešla produkcia seriálu pod krídla Netflixu, ktorý si len tak hocijakú značku na svoju zodpovednosť nevezme, čo samo o sebe vypovedá o kvalitách The Last Kingdom. Historický seriál, pôvodne produkovaný striktne televíziou BBC s najväčšou pravdepodobnosťou naplnil očakávania streamovacej služby, a tak sa už v apríli dočkáme ďalšej série.

Fanúšikovia, ktorí boli ochotní pretrpieť úvodné pomalšie časti, seriál teraz vychvaľujú do nebies. Snímka sa vyznačuje vierohodným podaním stredovekého Anglicka, kde ako lepidlo príbehu funguje charizmatický drsňák a milovník žien, Uthred. Podľa mnohých by sa seriál dal opísať ako kombinácia Game of Thrones, z ktorého si The Last Kingdom berie politický aspekt a šteklivé scény, a Vikingov, kde sa autori inšpirovali najmä surovosťou vyobrazených scén.

Aj keď prvá séria so sebou niesla mnoho neduhov odrádzajúcich nových divákov od pokračovania, druhá séria všetky tieto nezrovnalosti odstránila a priniesla kvalitnejšie a hlavne zábavnejšie podanie príbehu. Trojka, vďaka financiám Netflixu, rozšírila univerzum o nové postavy, čo dodalo príbehu určitú dynamiku.

Nenechaj si ujsť
Pirátenie je na prahu konca. Prečo je už platenie za filmy a seriály oveľa lepším riešením?

Ak sa teda nevieš dočkať finálnej série Vikingov, ako skvelá zábavka vyplňujúca túto čakaciu dobu ti určite poslúži The Last Kingdom. Štvrtá séria sa dočká svojej premiéry už 26. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú