Po minulom súhrne najlepších smartfónov v pomere cena / výkon za mesiac február, ktorý nám pripravilo AnTuTu, tu máme ďalší report.  Tentokrát  ide o najobľúbenejšie zariadenia za mesiac február. Nejedná sa teda o štandardné meranie výkonu zariadenia, ako to je pri AnTuTu zvykom a kritérium merania je odlišné. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V tomto prípade sa AnTuTu zameralo na počet smartfónov, ktoré prešlo týmto benchmarkom. Výsledky prekvapili – ako jedinému výrobcovi smartfónov, spoločnosti Xiaomi, sa podarilo dostať do rebríčka hneď niekoľkokrát. Xiaomi má zástupcu zo svojho portfólia dokonca hneď na prvom mieste. Ide o veľmi vydarenú minuloročnú vlajkovú loď výrobcu, Xiaomi Mi5, na ktorú sme ti priniesli detailnú recenziu. Na prvej priečke sa umiestnil s číslom 115 132 používateľov.


Zdroj fotografie: Vlastné

Kúpiť Xiaomi Mi5 64 GB za 219 €
Zľavový kupón Mi564GBA

Mi5-ka má stále čo ponúknuť aj dnes. Vďaka procesoru Snapdragon 820 od Qualcommu a  3 GB / 4 GB pamäte RAM je stále jedným z najvýkonnejších zariadení na trhu. Vo výbave nájdeme aj nádherný 5,15-palcový Full HD displej, luxusné sklenené telo, 16 MPx foto snímač od Sony (konkrétne IMX298) so stále slušnou clonou F/2.0 a oveľa viac.

OnePlus 3T
Zdroj fotografie: Vlastné

Druhým v poradí je taktiež veľmi populárny smartfón, OnePlus 3T. Ten si zákazníkov získal špičkovým celokovovým vyhotovením, ako aj nádherným 5,5-palcovým Full HD displejom, pod ktorým tiká procesor znova od Qualcommu, konkrétne ide o Snapdragon 821. Tento smartfón taktiež vyniká svojou momentálnou cenou, ktorá činí 403 €.

Nenechaj si ujsť
TOP 10 čínskych smartfónov s najlepším pomerom cena / výkon za mesiac február

xiaomi mi5s
Zdroj fotografie: Vlastné

Hneď po zabijakovi vlajkových lodí v tabuľke nasleduje nástupca minuloročnej vlajkovej lode od Xiaomi, model Mi5s. Ten oproti predchodcovi dostal do vienka výkonnejší čipset Snapdragon 821. Parametrami je na tom rovnako ako predchodca Mi5, no okrem výkonnejšieho výpočtového výkonu dostal aj vylepšený 12 MPx fotografický snímač IMX378 od Sony.

Ostatné smartfóny aj s počtom používateľov si môžeš pozrieť nižšie:

  • 4. miesto – Xiaomi Mi5s Plus – 70 279
  • 5. miesto – Lenovo ZUK Z2 – 55 062
  • 6. miesto – Samsung Galaxy S7 Edge – 52 916
  • 7. miesto – Xiaomi Redmi Note 3 – 40 441
  • 8. miesto – OPPO R9s – 37 966
  • 9. miesto – Huawei Mate 9 – 37 375
  • 10. miesto – Xiaomi Redmi Note 4 – 36 224

AnTuTuZdroj fotografie: AnTuTu   Preklad: FonTech

Ako je možné vidieť, Xiaomi smartfóny sa tešia čoraz väčšej obľube. Ide o skvelé zariadenia, ktoré vyniknú najmä svojou cenou v porovnaní s výkonom. Vlastníš niektorý z týchto smartfónov?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
57%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
14%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou