AnTuTu všetci dobre poznáme ako benchmark, ktorý vyhodnocuje výkon daného zariadenia. Teraz nám však pripravil zoznam najdostupnejších smartfónov čínskych značiek, ktoré vynikajú najlepším pomerom cena / výkon. Poradie týchto zariadení je zostavené na základe cien smartfónov medzi 1. a 28. februárom.

Pri porovnaní údajov za posledné dva mesiace terajšie obdržané údaje jasne hovoria o tom, že zákazníci čoraz viac uprednostňujú smartfóny, za ktoré nemusia utratiť veľkú časť z ich mesačnej výplaty. Za príjemnú cenu tak dostanú dostatočne výkonné zariadenie, ktoré zároveň aj dobre vyzerá. Práve tieto faktory sú hlavnými ťahákmi čínskych smartfónov.


Zdroj fotografie: AnTuTu

Výsledné skóre v rebríčku sa vypočítalo ako pomer priemerného skóre v AnTuTu k momentálnej trhovej cene zariadenia. Použitá aktuálna cena zariadení je z najväčšieho čínskeho internetového obchodu JingDong. Keďže smartfóny sú obvykle ponúkané vo viacerých pamäťových verziách, ani tie v zozname nechýbajú.


Zdroj fotografie: Dglte

Na vrchole rebríčka je známe ZUK Z2 (3 GB RAM + 32 GB pamäť) so Snapdragonom 820, pričom jeho momentálna čínska cena je 1199 Yuanov, čo je približne 163 €. Cena pre nás činí necelých 174 €, čo je oproti oficiálnej cene len minimálny rozdiel. Cenovka robí z tohto smartfónu najlacnejší model so Snapdragonom 820. V tesnom závese je LeEco Le Max 2 (4 GB RAM + 32 GB pamäť), ktorý je pre nás dostupný za 197 €.


Zdroj fotografie: Dglte

Tretie v poradí je opäť zariadenie od toho istého výrobcu a to konkrétne LeEco Le 2 (3 GB RAM + 32 GB pamäť), ktorého cenovka je momentálne 999 čínskych juanov (cca. 136 €). My si ho môžeme v medzinárodnej verzii v plnej podpore LTE sietí zakúpiť za stále vynikajúcich 155 €.

Štvrtú priečku znova obsadzuje zariadenie od tohto výrobcu – LeEco Le Pro 3 (4 GB RAM + 32 GB pamäť), ktorého cenovka je momentálne 1899 juanov (cca. 260 €). Cena pre nás činí rovnako perfektných 270 €.

Zvyšok zariadení v rebríčku je nasledovný:

  • 5. miesto – Xiaomi Mi5 (3 GB RAM + 64 GB vnútornej pamäte)
  • 6. miesto – Meizu Metal (2 GB RAM + 16 GB vnútornej pamäte)
  • 7. miesto – Xiaomi Mi5S (3 GB RAM + 64 GB vnútornej pamäte)
  • 8. miesto – ZUK Z2 Pro (4 GB RAM + 64 GB vnútornej pamäte)
  • 9. miesto – LeEco Cool 1 Dual (3 GB RAM + 32 GB vnútornej pamäte)
  • 10. miesto – Xiaomi Redmi Note 4 (3 GB RAM + 64 GB vnútornej pamäte)

Vlastníš niektorý z týchto smartfónov? 

Novinky