Benchmarkové aplikácie plnia pri porovnávaní výkonnosti smartfónov významnú úlohu. Len pomocou nich totižto človek môže ešte pred kúpou zistiť, aký výkon má od daného zariadenia očakávať. Nepochybne najznámejšou je AnTuTu, ktoré nám pravidelne odhaľuje rebríček smartfónov s najlepšími výsledkami.

Najnovšie sa tak môžeš pozrieť na rebríček najlepších 10 smartfónov, ktoré sa stihli k svojim zákazníkom dostať ešte do konca februára. Pochopiteľne sa tak medzi nimi nenachádzajú novinky odhalené na veľtrhu MWC. Pravdou však je, že vlajkové lode od Huawei, LG a najmä Sony by nepochybne dokázali zamiešať kartami. Procesor Snapdragon 835 totižto s najväčšou pravdepodobnosťou vystrelí Sony Xperia XZ Premium medzi najlepšiu trojicu rebríčka. Nestalo sa tak a TOP 3-ka je tvorená inými zariadeniami. Presnejšie ju uzatvára OnePlus 3T, ktorý obsahuje 4-jadrový Snapdragon 821.

zdroj fotografie: Gizmochina

Úplne najvýkonnejšími sa stali obe veľkostné verzie iPhonu s poradovým číslom 7. Klasická verzia obdarená menším displejom získala priemerné skóre na úrovni 175 805 bodov, zatiaľ čo zväčšený model získal kvôli vyššiemu taktu procesora až 184 981 bodov. Pomyselnú zemiakovú medailu si tentoraz odniesla spoločnosť LeEco s modelom Le Pro 3. Piate miesto obsadil lákavý Smartisan Hammer M1L, ktorý len o 31 bodov predčil šiesty ZUK Edge. Rebríček uzatvára spoločnosť Xiaomi so svojimi modelmi Mi5S Plus, Mi5S a Mi Note 2.

zdroj fotografie: Anzhuo

Nenechaj si ujsť
Najlepším novým smartfónom na MWC 2017 sa stala známa vlajková loď

Zarážajúce je však to, že až 8 z 10 pozícií zaberajú smartfóny vyrábané čínskymi spoločnosťami. Tie tak nepochybne prevyšujú aj svetových výrobcov, čo sa však môže už čoskoro zmeniť. Ako sme spomínali v úvode, na MWC v Barcelone bolo odhalených viacero poriadne výkonných zariadení, ktoré by už v najbližšom rebríčku nemali chýbať. Taktiež sa očakáva predstavenie noviniek od Samsungu, pričom sa v dohľadnej dobe dočkáme aj novej vlajkovej lodi spoločnosti Xiaomi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom