Tohtoročný veľtrh MWC 2017 v Barcelone opäť pritiahol davy nadšených novinárov či fanúšikov smartfónov a iných technológií. Asi ti netreba veľmi pripomínať, že počas niekoľkých dní sa rozrástla „rodina“ zariadení o množstvo unikátnych kúskov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tie najlepšie novinky si to rozdali v priamom súboji o víťazstvo v ankete „Najlepší nový smartfón“. Veľmi cenné a hlavne motivačné víťazstvo do ďalších mesiacov si odniesla vlajková loď od japonských samurajov, teda nová Sony Xperia XZ Premium. Tento nadupaný kúsok z high-end segmentu sa pýši niekoľkými unikátnymi vlastnosťami, ktoré porotcov presvedčili, aby mu udelili štatút najlepšieho smartfónu na MWC 2017.

zdroj fotografie: Sony

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Sony Xperia XZ Premium oficiálne: 4K HDR displej a Snapdragon 835 nie sú všetko

Xperia XZ Premium ale drží prvenstvo aj v tom, že ako úplne prvý smartfón ponúka zatiaľ najvýkonnejší procesor Snapdragon 835. Do kategórie dokonalých vlastností sa však zaraďuje aj vskutku prekrásny dizajn a hlavne ultra-jemný 4K displej. Vymanilo sa tak konečne Sony z niekoľkoročného tieňa konkurencie? No, to sa uvidí až o niekoľko mesiacov, kedy sa začnú naplno spočítavať predaje po celom svete. Avšak my určite držíme Sony palce a konkurenčný boj bude v tomto roku naozaj veľmi zaujímavý.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
24%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
5%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
5%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • peterpan

    dalo sa cakat.. jediny kto mu tam snad konkuroval ako tak bol huawei P10 plus(osobne by som dal ako fon celej vystavy prave tento huawei,aj napriek dost hororovej cene) ,kedze G6-ka bola len mierne vylepsenou a upravenou G5

  • Martin Nahálka

    Ucapkaná XZ premium a tie brady široké, škoda no…