Tohtoročný veľtrh MWC 2017 v Barcelone opäť pritiahol davy nadšených novinárov či fanúšikov smartfónov a iných technológií. Asi ti netreba veľmi pripomínať, že počas niekoľkých dní sa rozrástla „rodina“ zariadení o množstvo unikátnych kúskov.

Tie najlepšie novinky si to rozdali v priamom súboji o víťazstvo v ankete „Najlepší nový smartfón“. Veľmi cenné a hlavne motivačné víťazstvo do ďalších mesiacov si odniesla vlajková loď od japonských samurajov, teda nová Sony Xperia XZ Premium. Tento nadupaný kúsok z high-end segmentu sa pýši niekoľkými unikátnymi vlastnosťami, ktoré porotcov presvedčili, aby mu udelili štatút najlepšieho smartfónu na MWC 2017.

zdroj fotografie: Sony

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Sony Xperia XZ Premium oficiálne: 4K HDR displej a Snapdragon 835 nie sú všetko

Xperia XZ Premium ale drží prvenstvo aj v tom, že ako úplne prvý smartfón ponúka zatiaľ najvýkonnejší procesor Snapdragon 835. Do kategórie dokonalých vlastností sa však zaraďuje aj vskutku prekrásny dizajn a hlavne ultra-jemný 4K displej. Vymanilo sa tak konečne Sony z niekoľkoročného tieňa konkurencie? No, to sa uvidí až o niekoľko mesiacov, kedy sa začnú naplno spočítavať predaje po celom svete. Avšak my určite držíme Sony palce a konkurenčný boj bude v tomto roku naozaj veľmi zaujímavý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom