Z času na čas môžeme v hernom priemysle vidieť remake nejakej populárnej hry. Spravidla sa tieto tituly robia na hry, ktoré sú už staršie a ich grafika je pre potreby dnešného hráča zastaralá.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Inak tomu nie je ani pri remake na hru Tomb Raider II, ktorý vyšiel už v roku 1997. Hra bola na tú dobu bezpochyby vynikajúca a aj dnes má mnoho nadšených fanúšikov.

Herná pecka v novom šate

Ale mnohých od opätovného zahrania si tejto kultovej hry odrádza práve zastaralá grafika a hrateľnosť. Nový reamake, ktorý nesie názov Tomb Raider The Dagger Of Xian, beží na Unreal Engine 4.

Unreal Engine 4 dáva Lare Croft nový život

Vďaka nemu hra vyzerá naozaj veľmi dobre. Zmenou oproti originálu však nemá byť len samotné vylepšenie grafiky, ale aj o niečo lepšia hrateľnosť. Ak si myslíš, že tento počin má na svedomí nejaké známe či menej známe herné štúdio, tak si na omyle. Celý remake hry totiž vytvára jeden z extrémne nadaných fanúšikov.

A teraz príde to najlepšie. Ak k takýmto fanúšikom patríš aj ty a chceš si túto kultovú záležitosť zahrať vo vylepšenej grafike, nemusíš si robiť vlastný remake pôvodnej hry. Jednoducho si stiahni demo na tomto odkaze. Má veľkosť 1.8 GB a na jeho rozbehanie by ti mal stačiť priemerný hardvér dnešnej doby.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.