V hernom priemysle je mnoho zvučných sérii, ale snáď žiadna z nich nie je tak ikonická, ako Tomb Raider. Dobrodružstvá Lary Croft sú tu už od roku 1996 a odvtedy sme sa dočkali 12 hlavných častí a mnohých spin-offov. Vydarený reštart prišiel v roku 2013 a ďalšie dve časti, Rise of the Tomb Raider spolu s Shadow of the Tomb Raider, nám ukázali, že aj dnes má svoje miesto v hernom priemysle.

Steam

Ku hľadaniu pokladov sa pridali survival prvky a stealth, ktoré neskutočne zapadli do konceptu. Spolu s Larou sme preskúmali fiktívny Japonský ostrov Yamatai, zasneženú Sibír a v poslednej časti sme išli po stopách starovekých Mayských civilizácii. Každou ďalšou časťou však bolo cítiť únavu a nedostatok noviniek, čo by však mala zvrátiť novinka, ktorá je už vo vývoji a máme k nej už prvé informácie.

Používateľ V Scooper uverejnil na sociálnej sieti X príspevok, v ktorom hovorí, že nová Tomb Raider hra sa bude odohrávať v Indii a bude mať otvorený svet v ktorom sa budeme môcť voľne pohybovať a odhaľovať tajomstvá krajiny. Vráti sa lezenie, húpanie na lane a na rýchlejší presun bude Lara používať motorku.

Môžeme tak očakávať niečo v štýle Uncharted 4, kde sme mohli preskúmavať menšie otvorené oblasti s tým rozdielom, že v Tomb Raiderovi pôjde o úplne otvorený svet. K tomu by sme mali dostať aj padák, ktorý pomôže s rýchlym zostupom z hôr, veží a iných miest. Známy je aj fakt, že nová hra bude bežať na Unreal Engine 5 namiesto starého Foundation Engine, takže sa môžeme tešiť aj na špičkovú grafiku.

Príbeh začne po prírodnej katastrofe, ktorá odhalí ruiny a artefakty panovníka Ashoku, o ktoré má záujem aj Society of Raiders a iné spoločenstvá. Lara sa s nimi bude strategicky pretekať v hľadaní relikvii, pričom tu bude fungovať systém náboru spojencov, ktorí jej budú pomáhať v boji.

V Scooper dodáva, že pokiaľ všetko pôjde podľa plánu, novinka by mala prísť už budúci rok. Hra bola ohlásená už pred dvoma rokmi, pracuje na nej štúdio Crystal Dynamics a o vydanie a distribúciu sa postará Amazon. Amazon zároveň plánuje aj prepojenú franšízu Tomb Raider hier, filmov a seriálov, čo by sa mu po úspechu Fallout seriálu mohlo náramne vyplatiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú