Dvojnásobný držiteľ Oscara za najlepší mužský herecký výkon, Tom Hanks, patrí medzi špičku moderného Hollywoodu aj vďaka jeho schopnosti si zahrať akúkoľvek rolu. Všetci ale dobre vieme, že tie najlepšie filmy s Tomom sú práve vojnové drámy, a preto sa na titul Greyhound nesmierne tešíme. Trailer naznačuje, že v tomto prípade Sony Pictures kvalitou rozhodne nešetrilo.

Krátka ukážka na film Greyhound ukazuje Toma Hanksa ako lodného veliteľa 37-členného spojeneckého konvoja. Konvoj je ale v prvých fázach druhej svetovej vojny napadnutý nacistickými ponorkami ako sa snaží na čele s veliteľom Ernestom Krausom preplávať zradným Atlantickým oceánom.

Takmer trojminútový trailer prezrádza pozadie Krausa, ktorý naznačuje, že toto je jeho prvý prechod cez Atlantik. Posádka vojnovej lode kódovo označenej Greyhound navyše zisťuje, že prichádza do územia, kde stráca pokrytie letectvom na najbližších päť dní, čo morálku posádky a jej veliteľa ešte o pár úrovní podkope. Tu však prichádza na rad tradičné hollywoodske hrdinstvo, kedy vodcovské schopnosti veliteľa Krausa prekonajú aj tie najtragickejšie scenáre.

Režisérske kreslo obsadil v tomto prípade Aaron Schneider, ktorý sa ako pomyselnej barličky pridržiava vojnovej novely The Good Shepherd z 50. rokov minulého storočia. Po boku Toma Hanksa sa v hlavnej úlohe objaví aj Stephen Graham, Rob Morgan alebo Elisabeth Shue.

Nenechaj si ujsť
Herec z Avengers si v novom seriáli HBO zahrá dve postavy zároveň

Sme teda zvedaví, ako sa kombinácia oceňovanej predlohy a tak exkluzívneho herca ako je Tom Hanks dokáže pretaviť v dramatickú udalosť, určenú na filmové plátna. Vojnový titul, v ktorom sa nacistami šetriť rozhodne nebude prichádza 12. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom