HBO na nás už o niekoľko týždňov vybalí nový dramatický seriál, v ktorom si hlavnú úlohu strihne Mark Ruffalo, známy aj ako Hulk z posledných filmov Avengers. V snímke I Know This Much Is True však bude Mark balansovať na dvoch hereckých stoličkách zároveň.

Dramatický seriál I Know This Much Is True vyjde pod krídlami HBO už 27. apríla a prinesie srdcervúci príbeh dvoch bratov podľa rovnomennej svetoznámej novely spisovateľa Wally Lamba. Pôjde o šesťdielny miniseriál o mužovi a jeho mentálne nestabilnom dvojčati, v ktorom obe postavy stvárni Mark Ruffalo.

Najviac pozornosti sa Markovi dostalo v posledných rokoch, keď prepožičal svoju persónu Brucovi Bannerovi, čiže marveláckemu Hulkovi vo filmoch Avengers. Nový počin pod HBO už podľa úvodnej ukážky vyznieva diametrálne odlišnou atmosférou ako superhrdinská sága. V miniseriáli sa režisér Derek Cianfrance bude sústrediť najmä na zachovanie pôvodnej myšlienky knižnej predlohy, kde osudy dvoch bratov sú lemované všadeprítomnou zradou, obetou a schopnosťou odpúšťať.

Príbeh založený na rovnomennej knihe popisuje osudy bratov Dominicka a Thomasa. Zatiaľ čo sa Dominick snaží žiť plnohodnotný život, náhla spleť udalostí ho prinúti starať sa o svojho schizofrenického, paranoidného a na pomoc odkázaného brata.

Nenechaj si ujsť
Nový Kapitán Amerika bude černoch. Herec chce reprezentovať každého, nielen špecifickú skupinu ľudí

Dominick je tak vystavený náročnej skúške, k čomu mu nepomáhajú ani temné spomienky na minulosť spôsobujúce traumu. Mladšie verzie bratov stvárni herec Philip Ettinger, známy najmä kvôli svojej postave radikálneho environmentalistu v mysterióznej dráme First Reformed. To naznačuje, že veľkú rolu v seriáli bude zohrávať práve detstvo týchto dvoch súrodencov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom