Premiérové referenčné smartfóny Pixel z dielne Google, ktoré nahradili slávne Nexusy, sa pre niektorých vydarili perfektne, no iní ich zas zatracujú už od samotného predstavenia. Na svedomí to má určite aj vysoká predajná cena, ktorá sa hravo vyrovná vlajkovým lodiam Samsungu či Apple.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V tomto ohľade tak Google spravil veľmi riskantný krok, ktorý sa môže dokonca podpísať aj na tohtoročnej druhej generácii Pixelov. K predstaveniu Pixel 2 máme síce stále ďaleko, no rôznym zahraničným zdrojom to nebráni v tom, aby začali prinášať informácie alebo fotografie. Koncom minulého roka to vyzeralo tak, že Google popri drahých Pixeloch uvedie na trh aj lacnejšiu verziu smartfónu. Žiaľbohu, najnovšie správy tieto dohady vyvracajú.

Google Pixel môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Androidpit

Nenechaj si ujsť
Google Pixel druhej generácie by mohol vyzerať aj takto

Prípadných záujemcov dokonca ešte viac znepokojujú, keďže očakávaná vlajková loď Pixel 2 bude poriadne drahá „hračka“. Softvérový gigant sa chce udržať v tom najprémiovejšom segmente, kde sú predsa iPhony či Samsungy na takmer rovnakej cenovej úrovni, čo predstavuje pre mnohých krok zlým smerom. Oficiálne predstavenie bude datované niekedy počas jesenných mesiacov a sme skutočne veľmi zvedaví na to, aké inovácie vytiahne z rukáva Google tento rok.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
33%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]