Počas minulého roka bolo predstavených viacero zaujímavých smartfónov. Medzi tie najviac pútavé však nepochybne patrila dvojica modelov Pixel a Pixel XL, vyrobená samotným Googlom. Tejto charizmatickej dvojke sa nesmierne darí, pričom mnohí ich používatelia prehlasujú, že sú Pixely jedinou schopnou konkurenciou pre Apple.

Či už sú tieto vyhlásenia pravdivé, alebo nie, jedno je isté. Tento rok sa s určitosťou dočkáme Pixelov druhej generácie a už teraz si na ne robí zálusk veľká skupinka ľudí. Táto početná skupina sa teraz môže radovať z nového fanúšikovského konceptu, ktorý odhaľuje, ako by očakávaná novinka mohla vyzerať. Svoj pohľad na Google Pixel 2 zverejnil predvčerom na YouTube dizajnér vystupujúci pod pseudonymom Concept Creator, ktorý v poslednom čase nelení a deň za dňom tak predstavuje koncepty všetkých pripravovaných smartfónov. Podľa jeho domnienok by mali nové Pixely prekvapiť vynoveným dizajnom, ba čo viac, nemali by so svojimi predchodcami zdieľať žiadne základné črty.

Google Pixel môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Concept-phones

Až na prednú stranu krytú odolným sklom s 2.5D zaoblením, má byť celé zariadenie obalené v kvalitnom hliníku. Strana zadná bude podľa tohto dizajnéra obsahovať 16 MPx hlavný fotoaparát s clonou f/1.7, ktorému bude robiť spoločnosť duálny LED blesk, skener odtlačkov prstov, ale aj logo výrobcu. Klasická verzia Pixel 2 má na prednej strane ponúknuť 5,1-palcový FullHD AMOLED displej, zatiaľ čo zväčšená verzia má byť „prekvapivo“ obdarená 5,5-palcovým panelom rovnakého typu, no s jemnejším QHD rozlíšením (2560 x 1440 pixelov).

V útrobách oboch verzií má tĺcť 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 835. Tomu by podľa tohto konceptu malo vypomáhať až 6 GB RAM pamäte spolu so 64 / 128 GB interným úložiskom. To by si používatelia mohli v prípade potreby rozšíriť o microSD kartu. Obe novinky tiež majú obsahovať USB Type-C konektor, avšak nezabudne sa ani na 3.5 mm audio jack.
zdroj fotografií: Concept-phones

K tomu všetkému majú Pixely bežať na novej verzii Androidu s označením 8.0 Oreo. Ťažko však povedať, či sa aspoň časť z tejto odvážnej predstavy dostane do reálnych modelov, no myslíme si, že by to rozhodne nebolo na škodu.

zdroj fotografií: Concept-phones

zdroj fotografií: Concept-phones

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom