Spoločnosť Apple urobila v roku 2023 veľkú zmenu v oblasti dizajnu svojich vlajkových smartfónov. Či už si zaobstaráš iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, v oboch prípadoch budeš mať k dispozícii prémiový titánový rám. Hoci by mal tento materiál prinášať samé výhody, spájajú sa s ním aj určité negatívne vlastnosti. Informuje o tom portál Standard.

Začnime tým, v čom by mal byť titán lepší než nehrdzavejúca oceľ, ktorú spoločnosť Apple pri svojich „Pro“ iPhonoch používala doteraz. V prvom rade je to vyššia odolnosť materiálu, čo by malo zariadenia viac ochrániť pred pádmi alebo nárazmi. V druhom rade je celková váha titánu. Samotná zliatina titánu (90 %), vanádu (6 %) a hliníka (4 %) je výrazne ľahšia ako spomínaná oceľ.

A aj keď sme si doteraz mysleli, že titán bude mať navrch aj po praktickej stránke, keďže je jeho povrchová úprava matná a nie lesklá, napokon sa ukázalo, že to nie je celkom pravda.

Pokiaľ totiž budete mať trochu mastné prsty, na povrchu iPhonu 15 Pro sa začnú objavovať nepekné bledé šmuhy. Najcitlivejším miestom je oblasť tlačidiel na pridávanie / uberanie hlasitosti.

Apple na problém reagoval. Toto odporúča 

Keďže sa o tejto negatívnej vlastnosti titánového iPhonu začalo písať v médiach, netrvalo dlho, kým sa k nej vyjadrila aj spoločnosť Apple. Tá na svojej oficiálnej stránke podpory priznala, že titán môže meniť farbu, keď telefón používame, no zároveň zdôraznil, že ide len o dočasný problém.

Firma zákazníkom odporúča, aby na čistenie používali mäkkú, jemne navlhčenú handričku, s ktorou dokážu všetky nečistoty zo zariadenia efektívne odstrániť. Problém je však v tom, že akonáhle chytia svoj iPhone 15 Pro do ruky, v priebehu krátkej chvíle sa nepekné „fľaky“ na titánovom ráme objavia znovu.

Druhým odporúčaním je, aby si zákazníci kúpili kvalitné ochranné puzdro, ktoré ich zariadenia ochráni aj pred nepríjemnými pádmi alebo škrabancami. Dôležité je tiež zdôrazniť, že tomuto problému sa môžeš vyhnúť voľbou správneho farebného prevedenia.

Ak si zvolíš variant Natural Titanium, nepekné sfarbenie sa eliminujete skoro na nulu. Ak však budeš používať verziu Blue Titanium, White Titanium alebo Black Titanium, tu sa zmena farby môže objavovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP