Už dlhé roky je celému svetu známe, že Apple si za svoje zariadenia pýta nemalý peniaz. Smartfóny, tablety či inteligentné hodinky tejto spoločnosti majú vo svete viacerých konkurentov, no ani to výrobcu neodrádza od vyšších cien. S tvrdením, že si produkty s logom jabĺčka môžu dovoliť len tí bohatší zákazníci, Tim Cook však rozhodne nesúhlasí. 

Pred predstavením nových produktov si mnohí potencionálni zákazníci už vopred pripravujú svoje peňaženky na nie práve malú útratu. Za týmto míňaním stoja najmä ceny, ktoré výrobca z Kalifornie lepí na svoje zariadenia, a tak sa môže zdať, že si ich kupuje najmä bohatšia vrstva zákazníkov. Toto tvrdenie je však proti srsti Timu Cookovi.

Apple produkty sú pre všetkých

Do dnešného dňa má výrobca po celom svete aktívnych viac ako 1 miliardu zariadení. To znamená, že jej produkty vlastnia aj tí, ktorí nemajú na účte uložené vysoké sumy.

Myslím, že najdôležitejšou cestou, ktorou Apple mení svet, je prostredníctvom našich produktov, ktoré sú pre zákazníkov nástrojmi. Tie im umožňujú robiť, vytvárať či učiť sa nové veci, ktoré by inak nedokázali. Hlavným spôsobom, ako sa snažíme zlepšiť svet je spôsob, akým vedieme našu spoločnosť.“ – Tim Cook, CEO Apple.

Zobraziť celú galériu (1)
Mike Deerkoski/Flickr

Do radov Apple produktov dnešným dňom pribudne niekoľko noviniek, spomedzi ktorých je najočakávanejším výročný smartfón- iPhone X. Spolu s ním prídu technológie a inovácie, ktoré sme doposiaľ nevideli v žiadnom z predchodcov. Za prvé to bude zbrusu nový dizajn, po ktorom publikum fanúšikov bažilo už dlhý čas.

Nenechaj si ujsť
Obrovská nádielka nových informácií o iPhone 8: Nakoniec úplne iný názov, zmeny v iOS 11 a nové Air Pods k tomu

Po ďalšie uvidíme novinky, ako technológiu bezdrôtového nabíjania, inovatívny OLED displej s minimálnymi rámikmi, zabezpečenie technológiou Face ID či nový akumulátor v tvare „L“. Ruka v ruke s týmito inováciami príde aj poriadne vysoká cenovka, ktorá za najvyššiu konfiguráciu iPhone X môže prekročiť hranicu až 1 000 €. Skutočne je takáto cena prijateľná aj pre tých menej zabezpečených zákazníkov?

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/TechnoBuffalo/YouTube

Čakajú Apple komplikácie?

Táto novinka si získa veľkú pozornosť nielen u fanúšikov, ale aj u investorov. Tí si aktuálne „mydlia ruky“, nakoľko akcie Apple za posledné chvíle mierne vzrástli, a to o 1,81 % na celkových 134,62 € za akciu. Úsmev z tváre im však podľa analytika Gene Munstera čoskoro zmizne. On totiž po dnešnej premiére nových produktov očakáva pokles trhovej hodnoty spoločnosti. Nasledujúce mesiace po dnešnom, významnom dni by sa tak mohli niesť v znamení poklesu cien akcií o 8 % až 10 %.

Investori sa tak na zisky môžu znova tešiť zrejme až o najbližšie dva štvrťroky. K vyššiemu prílivu peňazí môžu prispieť aj nové, inteligentné hodinky Apple Watch 3. série. Aktuálny model sa stará o 3 % podiel celkového zisku spoločnosti, no dnešná novinka môže toto číslo zdvojnásobiť. Jej hlavným predajným ťahúňom zrejme bude vstavaná podpora LTE sietí a eSIM karty. Používatelia tak nebudú musieť využívať nové Apple Watch výhradne s iPhonom. Už o pár hodín sa počas oficiálneho predstavenia dozvieme všetky podrobnosti o nových zariadeniach, vrátane výbavy a „ľudovej ceny“. Akú najvyššiu cenovku bude mať iPhone X podľa teba?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom