Nie je to tak dávno, čo sa Tim Cook snažil znemožniť tablet Surface Pro 4 od Microsoftu. Podľa jeho názoru je spojenie tabletu s fyzickou klávesnicou ako nezmyselné spojenie toastera a chladničky. Teraz však na svoj názor zrejme pozabudol, pretože spomínaný tablet bez problémov využíval na konferencii v Číne. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čína v tomto týždni hostila mnoho významných tvárí z oblasti technologického priemyslu a medzi nimi samozrejme nechýbal ani Tim Cook. Na túto príležitosť dodal Microsoft viac ako 300 kusov svojich tabletov Surface Pro 4. Tablety boli na akcii China Developer Forum využívané pre ľahšiu a rýchlejšiu komunikáciu a zúčastnení hostia zároveň na komunikáciu používali softvérové programy z balíka Microsoft Office.

zdroj fotografie: ABC News

Tim Cook sa však na adresu tohto modelu tabletu len nedávno vyjadril pomerne nelichotivo a označil ho ako spojenie toasteru a chladničky. CEO Apple nevidí zmysel v spojení hardvérovej klávesnice a tabletu, čo dal patrične najavo. Na akcii v Číne však používal práve tento tablet. On sám dobre pozná potenciál a schopnosti, no napriek tomu by zrejme radšej využil iPad. Veď kto by chcel propagovať produkt konkurenčnej spoločnosti?

 

Aj keď po sociálnej sieti Twitter koluje iba fotografia s vizitkou Tima, nie je to poprvýkrát, čo hlava kalifornskej spoločnosti využívala produkt od Microsoftu. Pred niekoľkými rokmi to bol práve on, kto uverejnil fotografie MacBookov s operačným systémom Windows. V súkromí možno Tim Cook používa tablety od Microsoftu ako podklad pre svoj iPad. Pravdou však je, že organizátori rôznych akcií uprednostňujú práve produkty od Billa Gatesa, čo môže Cooka mierne iritovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]