Spoločnosť Apple dbá pri vývoji svojich produktov na bezpečnosť, no pred časom siahla po riešení, ktoré sa nemusí pozdávať každému. V prehliadači spoločnosti sa stal hlavným vyhľadávačom ten od Google. Napriek pochybám okolia vníma Tim Cook vyhľadávač Google ako ten najlepší pre Safari, ktoré pritom disponuje opatreniami na dostatočnú ochranu súkromia.

Miliardy dolárov ako poplatok za dohodu, ktorá uprednostní službu Googlu pred ktoroukoľvek inou. Práve takýmto spôsobom využil Apple ponuku, ktorá ovplyvnila používanie jeho prehliadača Safari. V ňom sa totiž používateľ stretne s predvoleným Google vyhľadávačom, za čo si softvérový gigant platí u kalifornského konkurenta nemalé peniaze. Spolu s vlastnosťami aplikácie Safari má byť pritom vyhľadávanie bezpečné, čo potvrdil aj CEO Apple, Tim Cook.

Apple si obľúbil Google vyhľadávač

Výkonný riaditeľ spoločnosti z Cupertina sa vyhľadávača Google zastával aj v rozhovore pre televíziu HBO. V relácii Axios bol konfrontovaný otázkou, či sa cíti spokojne, že bral od Googlu miliardy dolárov za to, aby sa stal predvoleným vyhľadávačom, a to napriek tomu, že sa Apple zameriava na bezpečnosť a ochranu súkromia používateľov. Zdá sa však, že Tim Cook je s dohodou maximálne spokojný a podľa jeho vyjadrení je vyhľadávač Google tým „najlepším“.

Nenechaj si ujsť
Apple Mapy v niektorých oblastiach prekonali Google Mapy. Bude to však stačiť?

Myslím, že ich vyhľadávač je najlepší. Pozrite sa, čo sme dokázali vybudovať. Máme súkromné prehliadanie webu. Máme inteligentnú prevenciu proti sledovaniu. Snažili sme sa pomôcť našim používateľom.“ – vyjadril sa Tim Cook pre HBO.

Za takúto dohodu s Googlom berie Apple až zhruba 9 miliárd dolárov, pričom jeho vyhľadávač nie je predvoleným len pre Safari, ale aj pre asistenta Siri, ktorý ho využíva pri prehliadaní webu. Kalifornská spoločnosť by pritom mohla využiť aj bezpečnejšie vyhľadávače, ktoré dbajú viac na súkromie používateľa, avšak jeho čistý zisk od Googlu je skvelým zdrojom peňazí. Spolu s možnosťami Safari je táto dohoda pre Apple veľmi výhodnou a pravdepodobne sa tak skoro nezmení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom