Rozšírená realita je rastúcim odvetvím, ktorému sa predpovedá veľmi dobrá budúcnosť. Vznikajú nové zariadenia a aplikácie, ktoré ponúkajú nový druh zábavy, avšak dokážu aj pomôcť. Príkladom sú aj nové plavecké okuliare od spoločnosti FORM, ktoré v sebe majú zabudovaný displej zobrazujúci okrem iného vzdialenosť a medzičas – informuje portál Slashgear

Pred vyše piatimi rokmi boli predstavené okuliare Google Glass, ktoré myšlienku inteligentných okuliarov pretavili do skutočnosti. Išlo vôbec o prvý takýto produkt, avšak uvádzacia cena a slabá, až takmer žiadna podpora vývojárov nedokázala tento produkt predať verejnosti a okuliare sa tak rýchlo dostali do zabudnutia. Plavecké okuliare FORM sú o čosi jednoduchšie a zamerané len na jednu aktivitu, avšak cenou a funkciami pútajú pozornosť nejedného plavca.

AR priemysel naberá na obrátkach

Myšlienka priniesť takéto okuliare na trh prišla ešte v roku 2015, no ako pre Engadget hovorí zakladateľ spoločnosti, až teraz je k dispozícii vhodná technológia, ktorá umožňuje nasadenie produktu. Na prvý pohľad obyčajné plavecké okuliare však v sebe ukrývajú malý displej, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie. Priamo pri vykonávaní aktivity môžeš sledovať preplávanú vzdialenosť, medzičasy, spálené kalórie či rýchlosť úderov rukami.

FORM

Zobrazovanie jednotlivých informácií si môžeš v aplikácii prispôsobiť presne podľa seba a názory ľudí hovoria jednoznačne – vôbec to nebráni vo výhľade. Po opustení bazéna sa údaje automaticky synchronizujú s mobilnou aplikáciou, kde môžeš vidieť rozšírené informácie o tvojom výkone. Výdrž samotných okuliarov na jedno nabitie je až 16 hodín. Okuliare sú navyše potiahnuté vrstvou, ktorá bráni ich zahmlievaniu.

FORM

Aj keď plávanie dokážu detegovať aj iné nositeľné zariadenia (napríklad Apple Watch), oproti nim okuliare ponúkajú viacero výhod. Tou najväčšou je, že plavec pre kontrolu výkonu či medzičasu nemusí zastavovať, ale tieto údaje vidí v reálnom čase pred sebou.

FORM

Cena jedného kusu je stanovená na 199 dolárov, pričom v balení sa nachádza 5 nosníkov. Padnúť by ti tak mali ako uliate, a ak nie, predajca poskytuje garanciu spokojnosti až 45 dní, dokedy ich budeš môcť vrátiť. Doprava na Slovensko však nie je zadarmo a k výslednej cene si musíš pripočítať ešte ďalších 26 dolárov.

Úzke zameranie okuliarov však zrejme nadchne len profesionálnych plavcov či tých, ktorých plávanie naplňuje a chcú sledovať svoje jednotlivé výkony a ako sa v priebehu času zlepšujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom